Tom Petty – piosenki artysty w filmach i serialach

Tom Petty był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny folkrockowej. Jego piosenki pojawiały się również w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Oto ich przegląd.

Tom Petty był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny folkrockowej. Jego piosenki pojawiały się również w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Oto ich przegląd.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski
Tagi:  tom petty 

Tom Petty był cenionym gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. To jeden z najbardziej znanych reprezentantów rdzennego folk rocka. Jednak jego kariera nie ograniczała się tylko do działalności muzycznej. Petty miał w swoim dorobku również występy w takich filmach jak The Postman czy Między niebem a ziemią. Sporym powodzeniem wśród projektów kinowych i serialowych cieszyły się jego piosenki. Poniżej przedstawiam zestawienie utworów artysty i produkcji, w których były wykorzystywane.

I Won't Back Down

Utwór wykorzystany w: BarnyardMelrose Place, Freddy vs Ghostbusters7th Heaven, Bez kompromisów, Decydujący głos, Think For YourselfWayward Pines, Accio politica.

American Girl

Utwór wykorzystany w: FMFast Times at Ridgemont HighThe Silence of the Lambs, Ten pierwszy raz, Słodkie i ostreScrubs, Córka prezydentaThe Sopranos, Czas na BrianaUgly BettyCold CaseThat's My BoyThe GoldbergsHot PursuitParks and RecreationRicki and the FlashThe Handmaid's Tale.

Free Fallin

Utwór wykorzystany w: Jerry Maguire, Bobby kontra wapniakiCold CaseThe Sopranos, WimbledonMy Mad Fat Diary, Yu-Gi-Oh!Cougar Town, Na wylocie.

You Got It

Utwór wykorzystany w: Chłopaki na bok, StayFringeThe NewsroomNerve.

Breakdown

Utwór wykorzystany w: FMKnight Rider, Dziękuję, Zoe, The Defiant Once.

Runnin Down a Dream

Utwór wykorzystany w: The Weinerville: Chanukah SpecialBook ClubLarry CrowneFamily Guy.

Here Comes My Girl

Utwór wykorzystany w: Miami Vice, Szalona miłość, True DreamsCriminal Minds, Biuro.

 

Tom Petty
.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV