Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Wiedźmin – obsada serialu Netflixa. Kto jest kim?

Obsada Wiedźmina ujawniona. U boku Henry'ego Cavilla w serialu The Witcher Netflixa pojawia się m.in. młodziutkie aktorki Freya Allan i Anya Chalotra. Kto jeszcze?

Wiedźmin Netflixa skompletował większość obsady. Główną rolę zagra Henry Cavill, który wcieli się w tytułowego łowcę potworów, Geralta z Rivii. O karierze aktora pisaliśmy w artykule Henry Cavill – od największego pechowca Hollywood do świata DC i Wiedźmina. Teraz ogłoszono pełniejszą obsadę Wiedźmina. W serialu pojawią się: Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer, Jodhi May jako Królowa Clanthe, babka Ciri, Björn Hlynur Haraldsson jako rycerz Eist, mąż Calanthe, Adam Levy jako druid Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, rektorka akademii dla czarodziejek w Aretuzie, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina oraz Millie Brady jako Renfri. Poniżej możecie dowiedzieć się, kim są nowi aktorzy w produkcji.

Freya Allan – Ciri

Freya Allan to młodziutka aktorka, która do tej pory nie miała okazji zagrać w wielkich produkcjach. Pierwsze aktorskie szlify stawiała w projektach krótkometrażowych takich jak Bluebird, Christmas Tree i Captain Fierce. Kolejny, znacznie większy krok w jej karierze to mała rola w serialu Into the Badlands: Kraina bezprawia. Aktorka wcieliła się tam w postać młodej Minervy, która  w przyszłości zostanie jednym z okrutnych baronów Krain. Teraz jednak Freya na pewno znajdzie się na ustach wszystkich ze względu na dwa swoje projekty. Pierwszy z nich to oczywiście wspomniany wcześniej The Witcher, w którym Allan zagra jedną z głównych ról, czyli Ciri, Księżniczkę Cintry i podopieczną Geralta. Drugą ważna produkcją będzie przygotowywana właśnie nowa, telewizyjna wersja Wojny światów na podstawie powieści H.G. Wellsa. Przed młodziutką adeptką aktorstwa świetlana przyszłość.

Anya Chalotra – Yennefer

Anya Chalotra to również młoda, jeszcze niedoświadczona aktorka i rola ukochanej Geralta, czarodziejki Yennefer będzie jej pierwszym, wielkim projektem. Była do tej pory bardziej znana ze swoich dokonań na polu teatralnych, przede wszystkim w sztuce The Village, której akcja dzieje się we współczesnych Indiach. Chalotra zebrała za swoją kreację na deskach teatru doskonałe recenzje. Anya nie jest póki co znana kinomanom, ale widzowie telewizyjni będą ją mogli niedługo zobaczyć w dwóch ciekawych projektach. Pierwszy z nich to Wanderlust, który pojawi się na platformie Netflix 19 października. To serial z Toni Colette w roli głównej, opowiadający o małżeństwie, które postanawia wprowadzić iskrę do swojego związku, spotykając się z innymi osobami. Drugi z projektów to miniserial The ABC Murders, oparty na powieści Agathy Christie, w którym detektyw Hercule Poirot musi zmierzyć się z seryjnym mordercą o pseudonimie A.B.C. Wielka sława dopiero przed aktorką.

Jodhi May – Królowa Calanthe

Jodhi May, która w serialu wcieli się w postać Królowej Calanthe ma już doświadczenie w graniu w serialowej adaptacji znanej powieści fantasy. Aktorkę mogli zobaczyć fani serialu Gra o tron, ponieważ May zagrała w odcinku 5. sezonu pod tytułem The Wars To Come, w którym wcieliła się w leśną wiedźmę Maggy, przepowiadającą przyszłość Cersei Lannister. Aktorka ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych między innymi w 1. sezonie produkcji Geniusz o losach Alberta Einsteina. May w swoim portfolio ma pokaźny dorobek kreacji teatralnych między innymi w adaptacjach Czechowa, Płatonow i Mewa. Aktorka ponadto zdążyła również zadebiutować jako reżyserka i scenarzystka w krótkometrażówce Spyhole.

Björn Hlynur Haraldsson – Eist

Björn Hlynur Haraldsson, którego zobaczymy w serialu jako rycerza Eista, Króla Wysp Skellige dobrze znają widzowie seriali Fortitude i W pułapce. Islandzki aktor najwyraźniej doskonale czuje się w produkcjach z mroźnym krajobrazem i rolach twardych facetów. Jednak poza swoimi aktorskimi dokonaniami ma również na koncie debiut reżyserski krótkometrażówką Korriro. Film był nawet nominowany do nagród Islandzkiej Akademii Filmu i Telewizji w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy Roku. Stawiam, że doskonale sobie poradzi jako mężny przedstawiciel Wysp Skellige.

Adam Levy – Myszowór

Adam Levy sportretuje w produkcji Netflixa postać Myszowora, słynnego druida z Wysp Skellige i przyjaciela rycerza Eista. Swoje aktorskie wykształcenie odbierał w Royal Academy of Dramatic Art i następnie dołączył do Royal National Theatre i The Royal Shakespeare Company, gdzie występował w szeregu sztuk opartych na twórczości Williama Szekspira. Levy dobrze na deskach teatru prezentował się również w komediowym repertuarze. Wystąpił obok Danny’ego DeVito w sztuce The Sunshine Boys oraz w musicalu Zorro jako główny czarny charakter. Co ciekawe Levy zagrał również w widowisku Gladiator Ridleya Scotta, jednak w ostatecznej wersji filmu wycięto jego rolę. Można natomiast go zobaczyć w rozszerzonej wersji na DVD. W serialu Netflixa na pewno nie zostanie usunięty.

Millie Brady – Renfri/Dzierzba

Millie Brady to serialowa Renfri, zwana Dzierzbą, wygnana Księżniczka Creyden, która razem z siedmioma gnomami stworzyła bandę napadającą na kupców. Aktorka dała się już poznać widzom kinowym, występując  w ostatnich latach w kilku głośnych produkcjach między innymi Król Artur: Legenda mieczaLegend oraz Duma i uprzedzenie, i zombie. Jednak przełomowym projektem dla Brytyjki był serial Mr. Selfridge, w którym zagrała Violette. Aktorstwo nie jest jednak jedyną pasją Millie. Kobieta doskonale radzi sobie również jako modelka.

MyAnna Buring – Tissaia

MyAnna Buring, czyli serialowa czarodziejka Tissaia podobnie jak Jodhi May również ma doświadczenie w ekranizacji książkowych hitów. Zagrała bowiem w filmach Saga 'Zmierzch': Przed świtem. Część 2 i Saga , gdzie wcieliła się w rolę Tanyi, wampirzycy, przywódczyni rodziny Denali. Szwedzka aktorka jest również znana ze swoich kreacji w takich produkcjach jak Zejście oraz Lista płatnych zleceń, za którą dostała nominację do nagrody BIFA. Co ciekawe serial Netflixa nie jest pierwszym zetknięciem aktorki ze światem Wiedźmina. MyAnna Buring udzieliła bowiem głosu postaci Anny Henrietty w angielskim dubbingu dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Mimi Ndiweni – Fringilla

Mimi Ndiweni to aktorka, którą zobaczymy w roli czarodziejki Fringilli. Matka Mimi pochodzi z Anglii, natomiast ojciec to obywatel Zimbabwe. Aktorka jest laureatką prestiżowej nagrody Spotlight Prize dla najlepszych aktorów dramatycznych. Ndiweni pokonała w rywalizacji ponad 20 nominowanych konkurentów. Mimi zawsze powtarza, że jej największą miłością jest teatr. Dlatego swego czasu dołączyła do Royal Shakespeare Company. Za swoją pierwszą, główną rolę na deskach teatru w sztuce The Covert otrzymała fantastyczne recenzje od krytyków. Jednak aktorka ma na swoim koncie również udział w wielkich widowiskach filmowych i telewizyjnych. Widzowie mogą ją kojarzyć z produkcji Doktor WhoTarzan: Legenda oraz Kopciuszek.

Therica Wilson-Read – Sabrina

Therica Wilson-Read, czyli czarodziejka Sabrina to jedna z mniej doświadczonych aktorek w obsadzie, jednak ma na swoim koncie kilka ról w małych produkcjach takich jak Profil czy Fox Trap. Aktorka zaliczyła również swój debiut scenopisarski do krótkometrażówki Waiting Game, w której zagrała również jedną z ról. Występ w produkcji Netflixa może być dla niej furtką do większej kariery.

Wiedźmin – premiera w Netflix w 2019 roku.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Plan, jakiego nie znacie. Zobacz najlepsze…

Chcemy przedstawić Wam listę najlepszych zakulisowych zdjęć z różnych filmów, które miały istotny wpływ na…

Dawid Muszyński
-

Daredevil: sezon 3, odcinek 1-6 –…

Daredevil powrócił do formy? Pogłoski okazały się prawdziwe! 3. sezon serialu o obrońcy z Hell’s…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Daredevil najlepszy! Ranking seriali Netflixa o…

3. sezon serialu Daredevil zadebiutował już na platformie Netflix. To dobra okazja, by wybrać najlepsze…

Piotr Piskozub
-

Venom – króliczek, symbiont i Eddie…

Do sieci trafiła galeria zdjęć w wysokiej rozdzielczości z filmu Venom.

Piotr Piskozub
-

Avengers vs. Thanos. Zobacz kapitalną grafikę…

Do sieci trafiła grafika koncepcyjna z filmu Avengers: Wojna bez granic - przeciwnikiem Mścicieli jest…

Piotr Piskozub
-

Spider-Man: Far From Home – Holland…

We wczorajszym programie Jimmy'ego Kimmela Tom Holland oficjalnie zaprezentował nowy strój z filmu Spider-Man: Far…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]