Przeczytaj w weekend

Wiedźmin – obsada serialu Netflixa. Kto jest kim?

Obsada Wiedźmina ujawniona. U boku Henry'ego Cavilla w serialu The Witcher Netflixa pojawia się m.in. młodziutkie aktorki Freya Allan i Anya Chalotra. Kto jeszcze?

Obsada Wiedźmina ujawniona. U boku Henry'ego Cavilla w serialu The Witcher Netflixa pojawia się m.in. młodziutkie aktorki Freya Allan i Anya Chalotra. Kto jeszcze?

The Witcher Netflixa skompletował większość obsady. Główną rolę zagra Henry Cavill, który wcieli się w tytułowego łowcę potworów, Geralta z Rivii. O karierze aktora pisaliśmy w artykule Henry Cavill – od największego pechowca Hollywood do świata DC i Wiedźmina. W serialu pojawią się: Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer, Jodhi May jako Królowa Clanthe, babka Ciri, Björn Hlynur Haraldsson jako rycerz Eist, mąż Calanthe, Adam Levy jako druid Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, rektorka akademii dla czarodziejek w Aretuzie, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Millie Brady jako Renfri, Eamon Farren - Cahir, Joey Batey - Jaskier, Lars Mikkelsen - Stregobor, Royce Pierreson – Istredd, Maciej Musiał - Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte - Dara, Anna Shaffer – Triss, Rebecca Benson - Marilka, Shane Attwooll - Nohorn, Luke Neal - Vyr, Matthew Neal - Nimir, Tobi Bamtefa - Danek, Sonny Ashbourne Serkis - Martin, Roderick Hill - Fletcher, Inge Beckmann - Aridea, Charlotte O’Leary - Tiffania, Natasha Culzac - Toruviel, Amit Shah - Torque i Tom Canton - Filavandrel

Poznajcie pełną obsadę serialu Wiedźmin i dowiedzcie się, kim są aktorzy.

Freya Allan - Ciri

Freya Allan to młodziutka aktorka, która do tej pory nie miała okazji zagrać w wielkich produkcjach. Pierwsze aktorskie szlify stawiała w projektach krótkometrażowych takich jak Bluebird, Christmas Tree i Captain Fierce. Kolejny, znacznie większy krok w jej karierze to mała rola w serialu Into the Badlands. Aktorka wcieliła się tam w postać młodej Minervy, która  w przyszłości zostanie jednym z okrutnych baronów Krain. Teraz jednak Freya na pewno znajdzie się na ustach wszystkich ze względu na dwa swoje projekty. Pierwszy z nich to oczywiście wspomniany wcześniej The Witcher, w którym Allan zagra jedną z głównych ról, czyli Ciri, Księżniczkę Cintry i podopieczną Geralta. Drugą ważna produkcją będzie przygotowywana właśnie nowa, telewizyjna wersja Wojny światów na podstawie powieści H.G. Wellsa. Przed młodziutką adeptką aktorstwa świetlana przyszłość.

Anya Chalotra - Yennefer

Anya Chalotra to również młoda, jeszcze niedoświadczona aktorka i rola ukochanej Geralta, czarodziejki Yennefer będzie jej pierwszym, wielkim projektem. Była do tej pory bardziej znana ze swoich dokonań na polu teatralnych, przede wszystkim w sztuce The Village, której akcja dzieje się we współczesnych Indiach. Chalotra zebrała za swoją kreację na deskach teatru doskonałe recenzje. Anya nie jest póki co znana kinomanom, ale widzowie telewizyjni będą ją mogli niedługo zobaczyć w dwóch ciekawych projektach. Pierwszy z nich to Wanderlust, który pojawi się na platformie Netflix 19 października. To serial z Toni Colette w roli głównej, opowiadający o małżeństwie, które postanawia wprowadzić iskrę do swojego związku, spotykając się z innymi osobami. Drugi z projektów to miniserial The ABC Murders, oparty na powieści Agathy Christie, w którym detektyw Hercule Poirot musi zmierzyć się z seryjnym mordercą o pseudonimie A.B.C. Wielka sława dopiero przed aktorką.

Jodhi May - Królowa Calanthe

Jodhi May, która w serialu wcieli się w postać Królowej Calanthe ma już doświadczenie w graniu w serialowej adaptacji znanej powieści fantasy. Aktorkę mogli zobaczyć fani serialu Game of Thrones, ponieważ May zagrała w odcinku 5. sezonu pod tytułem The Wars To Come, w którym wcieliła się w leśną wiedźmę Maggy, przepowiadającą przyszłość Cersei Lannister. Aktorka ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych między innymi w 1. sezonie produkcji Genius o losach Alberta Einsteina. May w swoim portfolio ma pokaźny dorobek kreacji teatralnych między innymi w adaptacjach Czechowa, Płatonow i Mewa. Aktorka ponadto zdążyła również zadebiutować jako reżyserka i scenarzystka w krótkometrażówce Spyhole.

Björn Hlynur Haraldsson - Eist

Björn Hlynur Haraldsson, którego zobaczymy w serialu jako rycerza Eista, Króla Wysp Skellige dobrze znają widzowie seriali Fortitude i W pułapce. Islandzki aktor najwyraźniej doskonale czuje się w produkcjach z mroźnym krajobrazem i rolach twardych facetów. Jednak poza swoimi aktorskimi dokonaniami ma również na koncie debiut reżyserski krótkometrażówką Korriro. Film był nawet nominowany do nagród Islandzkiej Akademii Filmu i Telewizji w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy Roku. Stawiam, że doskonale sobie poradzi jako mężny przedstawiciel Wysp Skellige.

HENRY CAVILL W KOSTIUMIE WIEDŹMINA. ZOBACZ ZDJĘCIE

Adam Levy - Myszowór

Adam Levy sportretuje w produkcji Netflixa postać Myszowora, słynnego druida z Wysp Skellige i przyjaciela rycerza Eista. Swoje aktorskie wykształcenie odbierał w Royal Academy of Dramatic Art i następnie dołączył do Royal National Theatre i The Royal Shakespeare Company, gdzie występował w szeregu sztuk opartych na twórczości Williama Szekspira. Levy dobrze na deskach teatru prezentował się również w komediowym repertuarze. Wystąpił obok Danny'ego DeVito w sztuce The Sunshine Boys oraz w musicalu Zorro jako główny czarny charakter. Co ciekawe Levy zagrał również w widowisku Gladiator Ridleya Scotta, jednak w ostatecznej wersji filmu wycięto jego rolę. Można natomiast go zobaczyć w rozszerzonej wersji na DVD. W serialu Netflixa na pewno nie zostanie usunięty.

Millie Brady - Renfri/Dzierzba

Millie Brady to serialowa Renfri, zwana Dzierzbą, wygnana Księżniczka Creyden, która razem z siedmioma gnomami stworzyła bandę napadającą na kupców. Aktorka dała się już poznać widzom kinowym, występując  w ostatnich latach w kilku głośnych produkcjach między innymi King Arthur: Legend of the SwordLegend oraz Pride and Prejudice and Zombies. Jednak przełomowym projektem dla Brytyjki był serial Mr. Selfridge, w którym zagrała Violette. Aktorstwo nie jest jednak jedyną pasją Millie. Kobieta doskonale radzi sobie również jako modelka.

MyAnna Buring - Tissaia

MyAnna Buring, czyli serialowa czarodziejka Tissaia podobnie jak Jodhi May również ma doświadczenie w ekranizacji książkowych hitów. Zagrała bowiem w filmach The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 i The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1, gdzie wcieliła się w rolę Tanyi, wampirzycy, przywódczyni rodziny Denali. Szwedzka aktorka jest również znana ze swoich kreacji w takich produkcjach jak The Descent oraz Kill List, za którą dostała nominację do nagrody BIFA. Co ciekawe serial Netflixa nie jest pierwszym zetknięciem aktorki ze światem Wiedźmina. MyAnna Buring udzieliła bowiem głosu postaci Anny Henrietty w angielskim dubbingu dodatku Krew i wino do gry The Witcher 3: Wild Hunt.

Mimi Ndiweni - Fringilla

Mimi Ndiweni to aktorka, którą zobaczymy w roli czarodziejki Fringilli. Matka Mimi pochodzi z Anglii, natomiast ojciec to obywatel Zimbabwe. Aktorka jest laureatką prestiżowej nagrody Spotlight Prize dla najlepszych aktorów dramatycznych. Ndiweni pokonała w rywalizacji ponad 20 nominowanych konkurentów. Mimi zawsze powtarza, że jej największą miłością jest teatr. Dlatego swego czasu dołączyła do Royal Shakespeare Company. Za swoją pierwszą, główną rolę na deskach teatru w sztuce The Covert otrzymała fantastyczne recenzje od krytyków. Jednak aktorka ma na swoim koncie również udział w wielkich widowiskach filmowych i telewizyjnych. Widzowie mogą ją kojarzyć z produkcji Doctor WhoThe Legend of Tarzan oraz Cinderella.

Therica Wilson-Read - Sabrina

Therica Wilson-Read, czyli czarodziejka Sabrina to jedna z mniej doświadczonych aktorek w obsadzie, jednak ma na swoim koncie kilka ról w małych produkcjach takich jak Profil czy Fox Trap. Aktorka zaliczyła również swój debiut scenopisarski do krótkometrażówki Waiting Game, w której zagrała również jedną z ról. Występ w produkcji Netflixa może być dla niej furtką do większej kariery.

Eamon Farren – Cahir

Eamon Farren wcieli się w postać Cahira. Australijski aktor rozpoczął swoją karierę w serialu The Outsider u boku Naomi Watts i Tima Daly'ego. Farren występował wiele razy gościnnie w takich produkcjach jak The Sleepover, Ekipa ratunkowa, a nawet nowe Twin Peaks. Współpracował z kilkoma uznanymi teatrami w Australii, m.in. z Sydney Theatre Company i Griffin Theatre Company. Jedną z jego głośniejszych ról, która pchnęła jego karierę do przodu był Kapral John Powell w serialu Pacyfik od HBO. Zasłynął także kreacją Starszego Rabbita w filmie Chained. To właśnie dzięki tej produkcji dał się poznać jako aktor wcielający się w nietypowe role, budzące niepokój. Kolejnym dużym projektem w jego karierze będzie właśnie serial Wiedźmin, gdzie wydaje się znakomicie pasować do postaci niflgaardzkiego grafa, Cahira Mawr Dyffryn aep Ceallacha.

Joey Batey – Jaskier

Joey Batey wygrał casting na postać Jaskra. Wybór tego aktora do tej właśnie roli nie jest przypadkowy. Batey jest nie tylko aktorem, ale także muzykiem i jest liderem londyńskiego zespołu The Amazing Devil. Jego muzyczne zdolności nie będą tutaj bez znaczenia, ponieważ Jaskier w książkach Andrzeja Sapkowskiego jest słynnym Bardem grającym na lutni. Co ciekawe, Joey Batey tym instrumentem potrafi się obsługiwać naprawdę dobrze. Jeśli zaś chodzi o jego karierę aktorską, to rozpoczęła się ona w 2013 roku. Wystąpił w takich serialach jak Biała królowa, Cormoran Strike, Czas śmierci i ostatnio także Templariusze, gdzie mógł odegrać nieco większą rolę. Wystąpił także w takich filmach jak Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu i Klub dla wybrańców. Wiedźmin oczywiście będzie dla niego ogromną szansą, bo postać Jaskra powinna pojawić się we wszystkich epizodach.

Lars Mikkelsen – Stregobor

Lars Mikkelsen wystąpi jako Kovirski czarodziej Stregobor. Według książkowego opisu postać ta wyglądała tak, jak każdy czarodziej wydawał się wyglądać. Mikkelsen z pewnością do tego opisu pasuje, a także może pochwalić się pokaźną filmografią. Duński aktor wystąpił w wielu znanych duńskich produkcjach takich jak Forbrydelsen, które przebiły się nawet poza granice tego skandynawskiego kraju. Aktor zaliczył też występ w serialu Sherlock, gdzie wcielił się w jednego z przeciwników tytułowego bohatera i zebrał znakomite oceny za swój występ. Zagrał także w prezydenta Rosji w serialu House of Cards, a zatem serialowy Wiedźmin nie będzie pierwszą produkcją Netflixa, gdzie zobaczymy Mikkelsena. Nie jest to może ten Mikkelsen, którego fani spodziewali się w serialu, ale bez wątpienia ma bardzo ciekawy dorobek i jest jednym z bardziej doświadczonych aktorów w obsadzie.

Royce Pierreson – Istredd

Royce Pierreson zagra postać Istredda, czarodzieja zakochanego w Yennefer. Aktor nie posiada na razie pokaźnego dorobku filmowego i telewizyjnego, ale zaliczył udział w takich produkcjach jak Murdered by My Boyfriend, Spectral i film Ocalona. Gościnnie pojawił się też w produkcji Thor: Mroczny świat, a w tym roku zadebiutował w serialu Wanderlust, gdzie występuje jako Jason. Pokaźne sukcesy zbiera jednak w karierze teatralnej. Grał m.in. w przedstawieniu Scarberia w Theatre Royal w Yorku, a także teatrach takich jak Lyttelton Theatre w Londynie i Cockpit Theatre w Marylebone.

Maciej Musiał – Sir Lazlo

Maciej Musiał to aktor z polski, który będzie na razie jedynym naszym przedstawicielem w serialu Wiedźmin. Wcieli się w postać Sir Lazlo, która została stworzona na potrzeby serialu, a więc niewiele można powiedzieć o roli Musiała. Aktor znany jest głównie z serialu Rodzinka.pl, ale występował także w takich filmach jak Mój biegun i Dzień dobry kocham Cię!. Najważniejszy w jego karierze będzie jednak inny serial Netflixa, 1983. Będzie to pierwsza oryginalna polska produkcja tworzona przez amerykański serwis, gdzie Musiał zagrał główną rolę.

Wilson Radjou-Pujalte – Dara

Wilson Radjou-Pujalte podobnie jak Maciej Musiał wcieli się w postać stworzoną na potrzeby serialu. Tutaj także trudno powiedzieć, jaką rolę postać Dara odegra w serialu. Jeśli zaś chodzi o aktora, to młody chłopak, który zaliczył już kilka ciekawych występów. Był to serial Dickensian, a także filmy Piotruś. Wyprawa do Nibylandii i Faworyta. Choć nie były to znaczące role, to na pewno aktor nabrał odpowiednie doświadczenie pracując na planie dużych produkcji.

Anna Shaffer – Triss

W rolę Triss wcieli się Anna Shaffer. Brytyjska aktorka urodziła się w Londynie i znana jest głównie za rolę Romildy Vane w filmach o Harrym Potterze oraz roli Ruby Burton w serialu Życie w Hollyoaks. Wystąpiła też w miniserialu Fearless i filmie Vengeance. Rola Triss z pewnością będzie jedną z bardziej jej charakterystycznych w karierze, bowiem młoda aktorka nie miała jeszcze okazji szerzej zaistnieć w świecie filmu.

Rebecca Benson – Marilka

Rebecca Benson wcieli się w córkę Libusze i Caldemeyna, wójta Blaviken. Aktorka nie miała okazji jeszcze zaistnieć z poważniejszą rolą w telewizji, ale nabrała za to doświadczenia grając na planie takich seriali jak The Crown, Game of Thrones i Doctor Who. Wystąpiła też w dużych produkcjach filmowych jak Makbet i Tej nocy będziesz mój.

Shane Attwooll – Nohorn

W przedstawiciela grupy dowodzonej przez Renfri, Nohorna wcieli się Shane Attwooll. Brytyjski aktor w swojej karierze miał już okazję dzierżyć miecz i było to w filmie Kingdom of Heaven, gdzie wcielił się w Templariusza Renalda. Wystąpił też w filmie Legend, a jego kolejny występ na dużym ekranie będzie film Wonder Woman 1984.

Luke Neal – Vyr

Luke Neal jest jednym z braci, który wcieli się w postać Vyra. Także jest to najmnik w grupie dowodzonej przez Renfri. Aktor nie ma za sobą wielkich ról, ale występuje w widowiskowych produkcjach, w których widać się odnajduje. Zaliczył udział w takich produkcjach jak Halo: Nightfall, Jupiter: Intronizacja, a także Star Wars: The Last Jedi, jako Policjant na Canto Bight.

Matthew Neal – Nimir

Brat Luke'a, Matthew Neal wcieli się w Nimira. Kariera jego brata wygląda pokaźniej, ale Matthew Neal może pochwalić się występami w takich produkcjach jak Gunpowder oraz The Holly Kane Experiment.

Tobi Bamtefa – Danek

Tobi Bamtefa wcieli się w postać Daneka, który stworzony został na potrzeby serialu. Aktor nie ma wielkiego dorobku w swojej filmografii i do tej pory występował w produkcjach Gwiazda szeryfa, a także w serialu Stan Lee's Lucky Man.

Sonny Ashbourne Serkis – Martin

Sonny Serkis wcieli się w postać Martina, którego także nie znamy z książek. Prócz tego, że młody aktor jest synem Andy'ego Serkisa, ma już na swoim koncie kilka wartych uwagi występów. Była krótka rola w Hobbit: Niezwykła podróż, zagrał też w miniserialu Biała królowa, a w serialu Casual Vacancy gra główną rolę.

Roderick Hill – Fletcher

Aktor Roderick Hill wcieli się w postać Fletchera. Wcześniej mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak The Terror, Colette oraz Tyran.

Inge Beckmann – Aridea

Inge Beckmann wcieli się w postać królowej Creyden. Aridea była też macochą Renfri. Aktorka grała w takich produkcjach jak The Gamechangers, Zulu i jako nauczycielka w filmie Mroczna wieża. Wciela się także w postać Hery w serialu Troy: Fall of a City.

Charlotte O’Leary – Tiffania

Młoda i niedoświadczona jeszcze aktorka Charlotte O’Leary wystąpi w serialu jako Tiffania, postać wymyślona na potrzeby serialu.

Natasha Culzac - Toruviel

Natasha Culzac wcieli się w postać elfki Toruviel. Zadebiutowała w 2017 roku rolą w filmie krótkometrażowym pt.: Killer Strippers. Pojawiła się w produkcjach takich jak Good Gief oraz Sam. Niedługo zadebiutuje też w serialu The Strangers oraz pojawi się na dużym ekranie w nowych Facetach w czerni.

Amit Shah – Torque

Amit Shah wcieli się w silvana mieszkającego na Krańcu Świata. Aktor może pochwalić się wieloma udanymi występami. Wcielił się w postać Brannigana w serialu Jekyll & Hyde, a także udanie zagrał w Dr Jamesa Khana w filmie Pełnia życia. W tym roku pojawił się w kinach w filmie Ostateczna rozgrywka.

Tom Canton – Filavandrel

Tom Canton zagra jako elf Filavandrel aén Fidháil, władca Wolnych Elfów z Dol Blathanna. Wcześniej występował w serialach Death Comes to Pemberley oraz Ujarani.

The Witcher - premiera w Netflixie w 2019 roku.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV