Książki: Aktualności

Adam Siennica
90 -

Hollywood zrobi film oparty na mandze Atak Tytanów

Warner Bros. negocjuje prawa do zakupu marki Atak Tytanów, która znana jest z popularnej na całym świecie mangi oraz serialu anime.

Tymoteusz Wronka
90 -

Zapowiedź książki Milczenie zekranizowanej przez Scorsese

W przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi nowe wydanie powieści Milczenie, na podstawie której powstał film Martina Scorsese pod tym samym tytułem.

Tymoteusz Wronka
103 -

Autorka serii Niezgodna powraca z powieścią Naznaczeni śmiercią

Do sprzedaży trafiła nowa powieść Veroniki Roth, autorki zekranizowanej serii Niezgodna. Książka Naznaczeni śmiercią jest utrzymana w konwencji sci-fi.


Tymoteusz Wronka
113 -

Przeczytaj fragment thrillera Przed katastrofą

Mamy dla Was do przeczytania fragment powieści Przed katastrofą Noah Hawleya, scenarzysty Fargo i Legionu. Miłej lektury.

Tymoteusz Wronka
110 -

AMC i BBC zekranizują sensacyjną powieść Johna Le Carre

Po sukcesie Nocnego recepcjonisty BBC i AMC planują zekranizować kolejna powieść sensacyjną Johna Le Carre'a w formie miniserialu.

Tymoteusz Wronka
123 -

Zmarł William Peter Blatty, twórca Egzorcysty

12 stycznia zmarł William Peter Blatty, amerykański pisarz i scenarzysta, który zasłynął dzięki głośnemu Egzorcyście. Miał 89 lat.Tymoteusz Wronka
136 -

Nidhogg – jest okładka nowego Thorgala

Belgijski wydawca serii Thorgal, Le Lombard, pokazał okładkę nowego komiksu z pobocznej serii Thorgala. Poznaj szczegóły i obejrzyj grafikę.

Tymoteusz Wronka
141 -

Obejrzyj plansze z komiksu Skarb autorstwa polskich twórców

Zobaczcie jak prezentują się plansze z komiksu Skarb Bartosza Sztybora i Pawła Wojciechowicza. Jest to historia dziejąca się w zmieniającym się Wrocławiu.

Tymoteusz Wronka
133 -

Filmowe wydanie Amerykańskiej sielanki w sprzedaży

Kilkanaście dni przez wejściem do kin Amerykańskiej sielanki w reżyserii Ewana McGregora do księgarń trafiło filmowe wydanie literackiego pierwowzoru, czyli głośnej powieści Philipa Rotha.


Tymoteusz Wronka
134 -

Przeczytaj fragment książki Bezkres magii Brandona Sandersona

Dzień po premierze mamy dla Was do przeczytania fragment jednego z opowiadań wchodzących w skład zbioru Bezkres magii Brandona Sandersona.

Tymoteusz Wronka
147 -

Ukazał się finał serii fantasy Trylogia Klątwy Danielle L. Jensen

Powieść autorstwa Danielle L. Jensen pod tytułem Waleczna czarownica zamyka cykl fantasy Trylogia Klątwy. Książka znajduje się już w sprzedaży.

Tymoteusz Wronka
146 -

Laureat Bookera Marlon James napisze trylogię fantasy

Nowym projektem Marlona Jamesa ma być trylogia fantasy zainspirowana Grą o tron, Władcą Pierścieni i mitologią afrykańską. Przeczytajcie o szczegółach.