Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej to historia kobiety, która jedną książką zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Na przekór konserwatywnym stereotypom, wszechobecnej ignorancji, na przekór dygnitarzom z urzędu cenzury PRL
Czy warto w ogóle go obejrzeć? Przeczytajcie naszą recenzję!
W obsadzie są Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.
Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania Sztuki kochania:
Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne. Pochłonięta nauką, rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Po wojnie spotyka swoją najlepszą przyjaciółkę z młodości Wandę. Postanawiają zamieszkać razem, wraz ze Stachem, mężem Michaliny.
Lata 50., stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolożka, zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentkami. Podejmuje też pierwszą próbę edukacji seksualnej polskiego społeczeństwa, co w ówczesnych czasach jest bardzo dużym wyzwaniem. Latem Michalina wyjeżdża do Lubniewic, poznaje Jurka, który na zawsze pozostanie w jej sercu….
Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Pomaga im poznać własne ciało oraz rozwiązywać problemy z brakiem zrozumienia w związkach. Podejmuje trudną walkę z partyjnymi dygnitarzami oraz cenzurą, aby jej książka Sztuka kochania ujrzała światło dzienne.
Film w kinach obejrzało ponad 1 mln 800 tys widzów. W sprzedaży dostępna jest także płyta CD oraz winyl z soundtrackiem oraz książka, której napisanie jest tematem filmu.