Programy dokumentalne/rozrywkowe:

PIĄTEK:

Miasta rytm: Zrabowane dzieła sztuki 20:00 CANAL+ Premium W trakcie II wojny światowej z Polski zniknęły setki tysięcy bezcennych dzieł sztuki. Zarówno niemieccy, jak i radzieccy okupanci masowo wywozili obrazy i rzeźby. Nie wszystkie udało się odzyskać. Obecnie wiele z tych polskich zbiorów rozsianych jest po całym świecie. Historyk sztuki Jerzy S. Majewski przybliża losy tych zrabowanych dóbr. Snuje opowieść o skradzionym dorobku wielu wspaniałych artystów i wyjaśnia, co się z nim dokładnie stało. Zobacz także: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 8 (1) – 21:00 (HBO3) Korea Północna: Kolejny przywódca – 21:00 (National Geographic) Niewiarygodna planeta Ziemia – 21:00 (PLANETE+) Ekstremalna Alaska: Uwaga: tsunami! - część 1 – 23:00 (Discovery Channel)

SOBOTA:

Ciemna strona świata: Wyłudzenia 21:00 National Geographic Korespondentka Mariana van Zeller od ponad piętnastu lat podąża tropem przemytników. W trakcie swojej niebezpiecznej pracy spotyka się nie tylko z przestępcami, ale i przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, byłymi więźniami czy członkami lokalnych społeczności. Dziennikarka nakreśla wstrząsający obraz szarej strefy, gdzie obraca się miliardami dolarów. Reporterka przekona się, jak wygląda działalność fałszerzy, handlarzy narkotyków, nielegalna sprzedaż broni, fentanylu czy zwierząt. W gronie jej rozmówców znalazł się Joe Exotic, były właściciel budzącego wiele kontrowersji ogrodu zoologicznego. W 2019 roku został on skazany na 22 lata pobytu w zakładzie karnym. Zobacz także: Pan i pani Hitchcock – 21:00 (PLANETE+) Jimi Hendrix na festiwalu w Woodstock – 21:40 (TVP Kultura)

NIEDZIELA:

Łazik Perseverance: Z misją na Marsa 21:00 National Geographic Opowieść o misji NASA, której celem jest zbadanie, czy na Czerwonej Planecie istniały niegdyś ekosystemy podobne do tych ziemskich. Lądowanie bezzałogowej sondy wyznaczono na 18 lutego 2021 roku. Łazik Perseverance ma zbadać teren krateru Jezero, pobrać próbki gruntu. Zaprezentowane zostaną kulisy jego powstania. W trakcie budowy robota musiano przestrzegać restrykcyjnych obostrzeń, działać w sterylnych warunkach i z najwyższą precyzją. Najmniejszy błąd mógł zagrozić powodzeniu przedsięwzięcia. Potrzebne były testy i symulacje w warunkach zbliżonych do marsjańskich. Jednym z najtrudniejszych wyzwań misji będzie zanurzenie w rozrzedzonej atmosferze z prędkością 12 000 mil/h. Naukowcy liczą jednak na sukces. Mają nadzieję, że uda się zdobyć szczegółowe informacje na temat rozmieszczenia pierwiastków, minerałów i związków organicznych w skałach. Dane te mogą zmienić postrzeganie wszechświata i dać odpowiedź na pytanie, czy w przyszłości możliwa będzie kolonizacja. Zobacz także: Tom Cruise. Wiecznie młody – 11:30 (ale kino+)
Strony:
  • 1
  • 2
  • 3 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj