Programy dokumentalne/rozrywkowe:

PIĄTEK:

Tajemnicze archiwa ZSRR 19:00 Stopklatka TV Po rozpadzie ZSRR zaczęto ujawniać akta niewyjaśnionych i niepokojących zdarzeń, które przez lata były skrywane za żelazną kurtyną. Dokumentaliści przybliżają kulisy eksperymentów medycznych i niewyjaśnionych śledztw. Wykorzystują archiwalne filmy i zdjęcia, które na długo zapadają w pamięć. Rekonstruują zagadkowe wydarzenia. Analizują mity i plotki, między innymi o dzikich ludziach z gór, psach zombi czy tragedii na Górze Umarłych.

SOBOTA:

Fascynujący świat: Singapur - wnętrze logistycznego molocha 12:35 TVP1 Singapur to państwo-miasto położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, w południowo-wschodniej Azji. Niepodległe od 1965 roku. To największy port na świecie. Tysiące kontenerowców, ogromne maszyny, dźwigi i mnóstwo ludzi, którzy muszą obsłużyć klientów z całego świata - to robi wrażenie. Do portu łącznie zawija ok. 130 tys. statków. Znajduje się tu również 9 lotnisk. A wszystko kontrolowane jak w zegarku przez menadżerów i coraz nowocześniejsze komputery. Twórcy prezentują technologie, które pozwalają usprawniać działania, obniżać koszty produkcji, zużycia paliwa i energii. Szanghaj to zarazem niesamowity, złożony ekosystem, który umożliwił małej wysepce stanie się światowym gigantem w przemyśle okrętowym i technologii morskiej. Ochrona tego ekosystemu to też nie lada wyzwanie dla naukowców. Zobacz także: Ginące gatunki - rok 2017 – 18:00 (Nat Geo Wild) Legendy rocka: Peter Gabriel - 19:20 (TVP Kultura) Imany plays Avo Session – 23:10 (TVP Kultura)

NIEDZIELA:

Czarnobyl - 30 lat później 21:00 Fokus TV Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku wywarła ogromny wpływ na losy mieszkańców Prypeci i całego regionu. Wielokilometrowy obszar ciągle uważany jest za strefę skrajnie niebezpieczną. Sarkofag reaktora numer 4, w którym doszło do wybuchu, po latach okazał się nie być szczelnym i grozi zawaleniem. Podjęto projekt wybudowania nowej osłony, ale wymaga on nie tylko gigantycznych pieniędzy, ale też szczególnych środków ostrożności z powodu wciąż obecnego promieniowania. Ukraina nie jest jednak jedynym krajem, który ma problem z odpadami radioaktywnymi. W byłej DDR, blisko granicy z Polską, wybudowano konstrukcję niemal bliźniaczą do tej z Czarnobyla. Zobacz także: Porzucone konstrukcje: Podcięte skrzydła - 17:00 (Discovery Channel)
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj