Pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia na stadionie Parken w Kopenhadze w ramach rozpoczętych wczoraj rozgrywek EURO 2020, piłkarz drużyny duńskiej, Christian Eriksen, miał otrzymać podanie od jednego z kolegów. Jednak zanim jeszcze dotknął piłki, upadł na ziemię. Chwilę później służby ratownicze rozpoczęły jego reanimację, jeszcze na murawie boiska boiska. Mecz został przerwany około 43. minuty przy stanie 0:0. Akcja ratownicza trwała kilka minut.

Christian Eriksen - stan zdrowia

Według pierwszych nieoficjalnych doniesień, m.in. z duńskiej stacji DR1, bardzo prawdopodobne jest, że piłkarz miał na boisku ataku serca. Na oficjalny komunikat musimy jednak jeszcze poczekać. Chwilę po wyniesieniu Eriksena z boiska w sieci pojawiło się zdjęcie piłkarza na noszach. Był już przytomny. Christian Eriksen jest liderem piłkarskiej reprezentacji Danii, a na co dzień gra we włoskim klubie Inter Mediolan na pozycji pomocnika. Piłkarz ma 29 lat. Chwilę temu na profilu na Twitterze UEFA EURO 2020 pojawiła się informacja, że piłkarz został przewieziony do szpitala, a jego stan jest stabilny.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)