Batman v Superman: Świt sprawiedliwości to film z 2016 roku, bazujący na superbohaterach z DC Comics. Początkowo otrzymywał kategorię wiekową R. Dlaczego?
Podczas panelu poświęconego filmowi
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości na SnyderCon 2023 ujawniono szczegóły walki reżysera
Zacka Snydera i szefa od efektów specjalnych, Johna Des Jardina, z MPAA (Motion Picture Association of America) o uzyskanie ograniczenia wiekowego PG-13 zamiast bardziej rygorystycznego ograniczenia R.
To oznaczenie oznacza, że film zawiera treści przeznaczone dla dorosłych, a osoba mająca poniżej 17 lat może wejść na seans tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna, stąd też zaskoczenie u twórców filmu przy jego ocenie przez MPAA.
Des Jardin wyjawił, że MPAA nękało ich o najdrobniejsze szczegóły tego jak przemoc została przedstawiona w filmie.
Des Jardin do Snydera: „{…} Pamiętasz? Nie mogliśmy zrobić plamy krwi na skrzyni. Ciągle usuwaliśmy te wszystkie rzeczy i wciąż otrzymywaliśmy kategorię R. A potem otrzymałeś od nich tę notkę: Cóż, po prostu uważamy, że Batman jest zbyt złośliwy dla Supermana”.
MPAA wyjaśniało również, które fragmenty filmu wymagają ostrzejszych ocen i sugerowało m.in. : „Czy jest jakiś sposób, w jaki można ich powstrzymać przed walką? A może po prostu połączą siły i się polubią. Co powiesz na to?”
Batman v Superman – koniec sporu
Studio zmieniło ostateczną wersję filmową do takiego stopnia, że poprawiona historia, którą chciał przedstawić Snyder nie zadowoliła ani fanów, ani zwykłych kinomanów. Potem na Blu-ray wydano
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości – Ultimate Edition, honorując w ten sposób pełną, trzygodzinną wersję Snydera, która zebrała lepsze oceny widzów.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h