HBO stworzy nowy serial dokumentalny - produkcja, która nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, skupi się na serii morderstw dokonanych na dzieciach w Atlancie w latach 1979-1981. To właśnie wtedy w mieście zginęło przynajmniej 30 dzieci i nastolatków pochodzenia afrykańskiego. Oskarżonym w sprawie został Wayne Williams, który do dziś odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności. Dziś, gdy służby dysponują nową technologią, w planach jest ponowne przyjrzenie się tej sprawie i przeanalizowanie śladów DNA. Twórcami nowego serialu są Joshua Bennett, Maro Chermayeff, Jeff Dupre i Sam Pollard. Przypomnijmy, że nowy serial będzie tylko jedną z wielu produkcji dokumentalnych, które ogłosiła stacja HBO - oto tytuły:
  • Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist - historia Mohammeda Emwaziego, który ze spokojnego studenta mieszkającego w Londynie zmienił się w bojownika ISIS w Syrii. Reżyserem jest Anthony Wonke (premiera 31 lipca).
  • Alternate Endings: Six New Ways to Die in America - dokument opowiadający o tym, że coraz więcej Amerykanów decyduje się na kremację zamiast na standardowy pochówek w trumnie. Serial opowie o perspektywie końca życia i zmianach kulturowych. Twórcami są Matthew O’Neill i Perri Peltz (premiera 14 sierpnia).
  • In the Shadows of the Towers: Stuyvesant High on 9/11 - nowe spojrzenie na atak terrorystyczny z 11 września 2001 roku - poznamy perspektywę młodzieży z liceum Stuyvesant, które było oddalone od miejsca zdarzenia o kilka przecznic. Reżyseruje Amy Schatz (premiera 11 września).
  • Buzz - historia Buzza Bissingera, reportera, który podczas współpracy z Caitlyn Jenner doświadcza przemiany seksualnej - tworząc książkę o jej wspomnieniach, sam rozpoczyna metamorfozę. Reżyserem jest przyjaciel Buzza z dzieciństwa, Andrew Shea (premiera 25 września).
  • Axios - 2. sezon serialu, który porusza najważniejsze wydarzenia USA ze świata polityki, biznesu czy technologii (premiera w październiku).
  • Letter to the Editor - dokument, który skupia się na historii i karierze Alana Berlinera, reżysera filmowego (premiera w październiku).
  • Liberty: Mother of Exiles - dokument, który opowie o kulturowym znaczeniu Statuy Wolności (premiera 24 października).
  • Torn Apart: Separated at the Border - historia dwóch matek, które zostały rozdzielone ze swoimi dziećmi podczas wyjazdu do USA w celu odnalezienia azylu. Obydwie podjęły walkę, by odzyskać swoje dzieci. Reżyseruje Ellen Goosenberg Kent (premiera w październiku).
  • The Bronx, USA - w filmie zobaczymy wywiady z absolwentami DeWitt Clinton High School - od rocznika 1949 do 2017. Wszystkie rozmowy będą na tle historii społeczno-kulturalnej Bronxu (premiera w październiku).
  • The Apollo - niezwykła historia dziedzictwa teatru Apollo Theater z Nowego Jorku . Film splata ze sobą archiwalne fragmenty muzyki, występów komediowych i tanecznych; nagrania zza kulis oraz wywiady z takimi artystami jak Common, Jamie Foxx, Savion Glover, Patti LaBelle, Smokey Robinson i Pharrell Williams (premiera 6 listopada).
  • Very Ralph - produkcja skupiająca się na życiu i karierze Ralpha Laurena, legendarnego projektanta mody. Reżyseruje Susan Lacy (premiera 12 listopada).
  • Ernie & Joe - Ernie Stevens i Joe Smarro to policjanci z Teksasu. Nowy dokument pokazuje ich dramatyczne codzienne spotkania z ludźmi w kryzysie, pokazując, że innowacyjne podejście może rozproszyć niebezpieczne sytuacje i sprawić, że potrzebujący ludzie zamiast do więzienia, zostaną skierowani do zakładu zajmującego się schorzeniami psychicznymi (premiera w listopadzie).
  • Art of Political Murder - dokument opowie o morderstwie obrońcy praw człowieka, Juana Gerardiego, w 1998 roku. Reżyseruje Paul Taylor (premiera w listopadzie).
  • Saudi Women's Driving School - w czerwcu 2018 roku kobiety z Arabii Saudyjskiej nabyły praw by prowadzić samochody. Dokument pokazuje, jak zmieniło się przez to ich życie (premiera w listopadzie).
  • Moonlight Sonata - historia 11-letniego Jonesa, który próbuje opanować utwory Beethovena na fortepianie (kompozytor, gdy zaczął je tworzyć, słyszał coraz słabiej). Jego dziadkowie, którzy nie słyszą od 80 lat, zaczynają odbierać jego poświęcenie się muzyce jako powiększającą się przepaść między nimi (premiera w grudniu).
  • Finding the Way Home - historia dzieci z domów dziecka, które próbują połączyć się z członkami dalszej rodziny. Produkcja skupi się na fundacji J.K. Rowling - Lumos (premiera w grudniu).
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj