Na kanale znajdą się doceniane seriale dokumentalne z całego świata, które zaspokoją ciekawość najbardziej wymagających widzów. H2 uzupełnia HISTORY szeroką ofertą programów, od tematyki wojennej poprzez historię starożytną i współczesną aż po nauki ścisłe, motoryzację i inżynierię. H2 stawia na wypełnione ciekawą i przystępną treścią produkcje, w których fascynujące fakty łączą się z wciągającą akcją.
Historia świata w dwie godziny
Piątek 26 grudnia o 21.00
Ten obfitujący w animacje komputerowe program specjalny w ciągu zaledwie dwóch godzin przedstawia 14 miliardów lat historii Wszechświata. Podczas tej epickiej podróży od początków czasu po dzień dzisiejszy poznajemy najważniejsze punkty zwrotne, wydarzenia historyczne i niezwykłe powiązania między odległą przeszłością a naszym codziennym życiem. To zupełnie nowe spojrzenie na historię Wszechświata, Ziemi i ludzkości. Autorzy programu przełamują tradycyjne bariery między naukami ścisłymi a historią, by pokazać, że wszystkie epoki można traktować jak jedną ciąglą narrację. Oto 14 miliardów lat – od powstania Ziemi i życia, do pojawienia się człowieka i rozwoju cywilizacji – opowiedziane w 120 minut.
Tajna armia Europy
Soboty od 6 grudnia o 21.00
W latach 1939–1945 od Paryża po Warszawę i od Aten po Kopenhagę działał prężny ruch oporu wobec nazizmu. Dzielni mężczyźni i kobiety walczyli z najeźdźcą. posługując się wszelkimi dostępnymi środkami. "Tajna armia Europy", realizowana w 15 krajach w oparciu o niezwykłe relacje ostatnich uczestników tamtych wydarzeń, po raz pierwszy prezentuje antyhitlerowski ruch oporu jako zjawiskoogólnoeuropejskie. Dramatyczne losy jednostek podczas II wojny światowej łączą się tu w wielką, poruszającą historię zbiorową.
Podziemne miasta
Poniedziałki o 21.00
W wielkich miastach na całym świecie pną się ku niebu wieżowce, trąbią taksówki, a uliczni sprzedawcy zachwalają swój towar. Ale poniżej tego wszystkiego kryje się często zupełnie inne miasto o fascynującej i nieznanej historii. W cyklu "Podziemne miasta" penetrujemy te najniższe warstwy przeszłości, sięgające niekiedy i stu metrów w głąb, oglądając prastare cysterny, wilgotne lochy, niesamowite grobowce, kryjówki, a nawet zagrzebane w ziemi wraki statków sprzed setek lat. Jak wyglądają podziemia największych miast na świecie? I jak powstawały kolejne warstwy ich zabudowy aż po dzień dzisiejszy? Poznajmy cuda techniki, które umożliwiły budowę jednego miasta na drugim.
Błotni ludzie
Od poniedziałku do piątku od 10 grudnia o 20.10
Johnny Vaughan i Steve Brooker grzebią w błocie nad brzegami Tamizy i nie tylko, szukając nie tyle zakopanych skarbów, ile ukrytych czy zagubionych przedmiotów, która mogą na zawsze zmienić naszą wiedzę o przeszłości. Obaj poszukiwacze nie boją się żadnych wyzwań, nawet tych zupełnie nieoczekiwanych i często nieprzyjemnych: strzelają z armat, prowadzą parowozy, pasą owce, polują na duchy, grają w piłkę wykonaną z pęcherza owcy, produkują płótno przy użyciu starego moczu... Nikt tak jak oni nie potrafi zgłębić dziejów Wielkiej Brytanii.