W ocenie Spółki żądania są bezpodstawne zarówno co do zasady, jak i wysokości. Spółka w sposób ważny i zgodny z obowiązującymi przepisami, nabyła prawa do utworów Pana Andrzeja Sapkowskiego, m.in. w zakresie niezbędnym do wykorzystania ich w ramach tworzonych przez Spółkę gier, regulując uzgodnione w umowach wynagrodzenia. Wolą Spółki jest utrzymywanie dobrych relacji z autorem dzieł, które stały się inspiracją dla twórczości zespołu Studia CD PROJEKT RED. W związku z tym, Zarząd Spółki dołoży szczególnych starań w celu polubownego rozwiązania sprawy, jednakże rozwiązanie takie winno szanować wcześniej uzgodnione intencje stron i zawarte umowy.
Andrzej Sapkowski dostał już wynagrodzenie, które wynikało z umowy pomiędzy nim a spółką, która nabyła prawa do utworów. Teraz twierdzi, że CD Projekt powinien zapłacić mu znacznie więcej, niż zgodził się na to w umowie. Zdaniem pełnomocników polskiego twórcy fantasy, kwota roszczeń może dochodzić nawet do 60 mln zł.
CD Projekt aktualnie pracuje nad grą Cyberpunk 2077, ale nie porzuca wiedźmińskich klimatów. Trwają także prace nad karcianką Gwent: The Witcher Card Game oraz mniejszym tytułem z gatunku RPG, grą Thronebreaker: The Witcher Tales.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj