Jeden z popularniejszych polskich pisarzy fantastyki, Krzysztof Piskorski, ujawnił pierwsze informacje o nowej powieści. Zobaczcie okładkę utrzymaną w baśniowo-steampunkowych klimatach.
Krzysztof Piskorski na swoim facebookowym profilu zdradził, że jego najnowsza książka będzie nosiła tytuł Czterdzieści i cztery. Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego prawdopodobnie pod koniec września bieżącego roku. Na razie brak jest oficjalnego opisu fabuły, ale kilka miesięcy temu autor w ten sposób charakteryzował swoje najnowsze dzieło:
Wycieczka od romantycznych wieszczów, przez slavicpunk oraz new weird po Wiosnę Ludów.
Piskorski zaprezentował też okładkę książki. Jej autorem jest popularny ilustrator Tomasz Maroński:
Źródło: Profil FB autora
Krzysztof Piskorski należy do najbardziej docenianych autorów polskiej fantastyki ostatnich lat. Za powieści Zadra i Krawędź czasu był nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, a Cienioryt przyniósł mu to wyróżnienie. Był także dwukrotnie uhonorowany złotym wyróżnieniem nagrody im. Jerzego Żuławskiego.