Te nazwiska i pozycje nie wyczerpują jednak całości projektu – swój udział w tworzeniu uniwersum zapowiedzieli już m.in. Jakub Ćwiek i Aneta Jadowska. Warto wspomnieć, że Tequilę narysował także Tomasz Jędruszek szerzej znany jako Morano i nie jest to jego ostatnie słowo w tym temacie. Także Wy możecie dołożyć swoją cegiełkę do uniwersum – biorąc udział w konkursie graficznym oraz cosplayowym.

Z przyjemnością oznajmiamy, że Hatak.pl objął patronat nad projektem. Z tego powodu zachęcamy do wspierania inicjatywy na PolakPotrafi.pl. Dzięki temu możecie nie tylko zakupić w preorderze powstające właśnie powieść i komiks, ale także zdobyć unikalne gadżety czy nawet zostać bohaterem komiksu! Więcej informacji o uniwersum i bohaterce można znaleźć na facebookowej stronie projektu oraz blogu pisma "Coś na progu".

Uniwersum Tequili

Jest to brutalna i pełna erotyki post-apokaliptyczna historia, która miesza popkulturowe konwencje.

Legenda mówi, że wszystko zaczęło się u schyłku XX wieku, kiedy to w wyniku pewnego eksperymentu na całym świecie pojawiły się miliony okien – bram do innego świata. Okna różnych wielkości (niektóre rozmiarów krateru, inne wielkości piłki) zawisły w pozornie przypadkowych lokacjach, pojawiając się nad ulicami miast, wewnątrz budynków, nad oceanami i szczytami gór. Badania tych niezwykłych anomalii z początku niewiele wykazały – nie można było przez nie nigdzie przejść, nie można było ich zamknąć, nic też z nich nie przechodziło do naszego świata. Przynajmniej na początku...

[image-browser playlist="591541" suggest=""]Któregoś dnia z okien niespodziewanie zaczął wylewać się żar, który płynął niesłabnącą falą zmieniającą i niszczącą wszystko na swojej drodze. Żar wylewał się z milionów okien na całym świecie i nikt nie był w stanie go pokonać. Żadne techniczne rozwiązanie ani broń nie były w stanie zlikwidować okien.

Żar zmieniał świat, ludzi, klimat i cywilizację przez kilkaset lat. Nikt nie pamięta ile czasu minęło odkąd piekielne gorąco spowodowało niezliczoną liczbę katastrof i kataklizmów, które przetoczyły się przez ziemski glob odciskając na nim swoje piętno. Światowe gospodarki upadły, rządy straciły władzę, głód i zarazy zdziesiątkowały ludzkość, a prawa przestały obowiązywać.

I gdy świat miał już dość, z niektórych okien wyleciały unoszące się na gorącym powietrzu... Żywe serpentyny. Długie nawet na kilkanaście metrów, różnej grubości, blade, bezokie stworzenia, które rozpoczęły polowanie. Człowiek raz namierzony przez te istoty nie miał dokąd uciec. Dziwaczne węże ścigają ludzi aż do skutku, a w starciu sam na sam, człowiek musi im ulec. Po kilkunastu latach wyjątkowo skutecznej eksterminacji, na powierzchni planety ocalała już tylko garstka ludzkiej populacji, podzielonej na koczownicze plemiona i dzikie klany, rządzące się własnymi prawami. Przeszłość, historia i stare zasady są dla tych ludzi jedynie legendą.

W tym nieprzyjaznym świecie zupełnie niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczyna. Któregoś dnia, zbzikowany szaman Kabuki Jo, po prostu znajduje ją na pustyni. Zupełnie tak jakby spadła z nieba. Jest wyjątkowa pod każdym względem. Piękniejsza niż inne, silniejsza niż większość mężczyzn, diablo zdolna i inteligentna. Ma wyjątkowy dar wpływania na dzikie zwierzęta i radzenia sobie w niezwykłych sytuacjach. Nie pamięta kim jest i skąd się wzięła, ale posiada ogromną wiedzę na temat przeszłości ludzkiej cywilizacji... Ma też dość paskudny awanturniczy charakter.

[image-browser playlist="591542" suggest=""]

Łukasz Śmigiel – pisarz znany z zamiłowania do grozy i weird fiction, autor zbiorów opowiadań "Demony", "Mordercy" oraz powieści "Decathexis" i "Muzykologia", znany także z opowiadań publikowanych w antologiach i czasopismach, m.in. w "Nowej Fantastyce", "Przekroju" czy "Tyglu Kultury". Redaktor naczelny pisma "Coś na progu".

Katarzyna Babis – studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS-u, współprowadząca lubelskie Warsztaty Komiksu, współautorka wielu wystaw propagujących komiks w różnych miastach Polski, rysuje komiks "Barwy Biedy" według scenariusza Ilony Myszkowskiej.

Daniel Grzeszkiewicz – ilustrator "Przygód Kacperka, Wichera i Podmuszki" autorstwa Agnieszki Zbyszyńskiej-Wyskwar. Jego praca "Nic więcej" została opublikowana w Regularnie Nieregularnym Magazynie Opowieści Rysowanych "Komiks. Komis", na co dzień współpracuje z redakcją "Komiksu Gazety Brawurowej".

Jakub Ćwiek – pisarz, autor jedenastu książek, komiksu, licznych tekstów publicystycznych i opowiadań, najbardziej znany z tetralogii "Kłamca", ale także "Chłopców" – przedstawiających dorosłych Zagubionych Chłopców w klimatach serialu "Sons of Anarchy" czy "Dreszcza" – historii polskiego superbohatera, emerytowanego rockmana z katowickiego Osiedla Tysiąclecia. Znawca i miłośnik popkultury oraz muzyki rockowej, twórca autorskiego projektu Rock&Read Festival, promującego literaturę i rocka.

Aneta Jadowska – pisarka, autorka heksalogii o Dorze Wilk, z której ukazały się dotąd dwa tomy – "Złodziej dusz" oraz "Bogowie muszą być szaleni"; tom trzeci czyli "Zwycięzca bierze wszystko" zaplanowany jest jeszcze na ten rok. Miłośniczka seriali, z wykształcenia doktor literaturoznawstwa.

Morano (Tomasz Jędruszek) – twórca kart do "Magic The Gathering" oraz do wielu superprodukcji Fantasy Flight Games, m.in. "Game of Thrones".

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj