Tom Holland nieraz zaspoilerował fanom Marvela dalsze losy swojego bohatera. Odtwórca Spider-Mana o dziwo nie jest jedynym członkiem obsady uniwersum MCU, który przed premierą danego filmu wyjawił fanom istotne części jego fabuły. Choć dotychczas za swoje niedopuszczalne zachowania aktorzy nie ponieśli poważniejszych konsekwencji, nie oznacza to, że te nie istnieją. O możliwych postępowaniach prawnych w przypadku zdradzenia tajnych informacji na temat produkcji Marvela wypowiedział się prawnik wytwórni. 

MCU - konsekwencje odnośnie spoilerów

W ciągu ostatnich lat, zarówno Tom Holland i Mark Ruffalo, znani fanom produkcji MCU, wielokrotnie wyłamali się z tajemnicy zawodowej i zdradzili im dalsze losy superbohaterów. Do tego typu sytuacji można zaliczyć między innymi fakt, że podczas premiery jednego z filmów o Spider-Manie, jego odtwórca jeszcze przed seansem dał widzom do zrozumienia, że jego bohater przeżyje, wykrzykując tę informację przed publicznością obecną na sali kinowej. Z kolei filmowy aktor grający Hulka odtworzył niegdyś nagranie dźwiękowe z filmu Thor: Ragnarok, zarazem publicznie ujawniając istotny dialog jeszcze przed jego premierą. Choć aktorzy MCU dotychczas spotykali się jedynie z niezbyt poważnymi uwagami ze strony twórców produkcji Marvela, okazuje się, że jeśli nadal nie będą uważać na możliwe spoilery, mogą ponieść za ich zdradzanie poważne konsekwencje. Poważniejsze skutki zaspoilerowania produkcji wyszły na jaw za sprawą użytkownika portalu społecznościowego Reddit, który zadał na nim następujące pytanie:
Czy istnieją potencjalne konsekwencje prawne i finansowe, jeśli aktor Marvela celowo zaspoilerował kluczowe punkty fabuły? Jakie działania mogą podjąć twórcy?
Paul Sarker, który w wytwórni Marvela pełni funkcję prawnika, postanowił wyjaśnić fanom, z czym powinni liczyć się między innymi wyżej wspomniani gwiazdorzy:
Prawdopodobnie byłoby to naruszenie umowy, więc można zostać pozwanym, odszkodowanie byłoby trudne do ustalenia, ale na pewno byłoby to bardzo stresujące!
Wypowiedzią prawnika zainteresowała się redakcja portalu ComicBook.com, która poprosiła go o rozwinięcie tematu. Paul Sarker odpowiedział im w następujący sposób:
Z prawnego punktu widzenia, jeśli naruszysz NDA, możesz być odpowiedzialny za szkody, co oznacza odszkodowania prawne i potencjalnie nakaz sądowy. Jest to ważne, bo jeśli zagrozisz: "Hej, zamierzam ujawnić informacje X, jeśli nie wynegocjujesz ze mną tej umowy", w takiej sytuacji studio mogłoby cię pozwać i powiedzieć: "Hej, sędzio, upewnij się, że ta osoba nic nie powie, ponieważ może to wyrządzić nam nieodwracalną szkodę". Ale to scenariusz mniej prawdopodobny...zasady obejmują wszystko, co nie jest informacją publiczną, którą otrzymujesz od drugiej strony, a której nie znałeś lub nie odkryłeś na własną rękę.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj