Czwarty sezon popularnego serialu
Stranger Things zadebiutował na platformie Netflix 27 maja 2022 roku. Nowe odcinki sprawiły, że wielu fanów zaczęło snuć teorię na temat orientacji seksualnej Willa Byersa. Po niedawnym potwierdzeniu homoseksualności Willa i jego zauroczenia Mike'em przez aktora
Noaha Schnappa, w mediach społecznościowych pojawił się nowy ship pod nazwą Byler. Dla osób niezaznajomionych z shipowaniem – to pojęcie odnoszące się do sytuacji, gdy fani są zdania, że dwie postaci powinny być w związku, przyjacielskim lub romantycznym. Określenie Byler wywodzi się z połączenia nazwisk dwóch bohaterów – Byersa i Wheelera.
Fani wyrażają swoje poparcie dla związku między tymi bohaterami, ale nie tylko. Zrobił to również
Brett Gelman, odtwórca roli Murraya Baumana.
Stranger Things – Brett Gelman shipuje Bylera
Brett Gelman, który w
Stranger Things wciela się w byłego dziennikarza śledczego Murraya Baumana, niedawno okazał w mediach społecznościowych poparcie dla shipu Byler, czym zachwycił jednych fanów serialu, a rozwścieczył innych.
Jestem za Bylerem, jeśli Byler jest za Bylerem. Jeśli to dopasowanie, to tak powinno być. Nie jestem za Bylerem, jeśli Mike nie jest za nim, bo wtedy Will zostanie zraniony. I nie chcę też, żeby Jedenastka miała złamane serce. Ale jeśli Byler jest tym, czym ma być, shipuję Bylera OGROMNIE!!!
W swoim tweecie Gelman co prawda stwierdza poparcie dla Bylera, jako dla zdrowego związku, który mógłby rozkwitnąć z relacji Willa i Mike'a. Jednak aktor uzależnia swoje poparcie dla tej relacji od dalszego rozwoju fabuły serialu, nie chcąc, by ktokolwiek z kochanych przez fanów bohaterów został skrzywdzony. W ten sposób aktor sugeruje, że pragnienie publiczności nie powinno być nadrzędne w stosunku do charakteru bohaterów i ich woli.
Niestety, jak większość wyrazów poparcia dla społeczności LGBTQ+, tweet przyciągnął wiele homofobicznych odpowiedzi skierowanych w stronę aktora. Wśród wypowiedzi można było znaleźć również wiele komentarzy nazywających aktora „gejem”, skoro popiera homoseksualny związek bohaterów. Gelman odpowiedział na tę reakcję, stwierdzając, że nazywanie go homoseksualistą nie jest zniewagą, a on traktuje to jako komplement.
To dość żałosne, że wy, wszyscy mali homofobowie, uważacie, że nazywanie mnie gejem to zniewaga. To jest komplement. Więc dziękuję. Shipuję miłość w jakiejkolwiek formie, kochanie. (…)
Stranger Things 4 – popkulturowe nawiązania do lat 80.
Jeśli przeglądacie ten artykuł na smartfonie to pamiętajcie o tym, żeby kliknąć w galerię – rozwiną się wtedy pełne zdjęcia i ich opisy.
fot. Netflix / fot. IMDb.com/Silver Screen Collection/Getty Images - Image courtesy gettyimages.com
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h