Asus zaprezentował podczas targów CES 2021 nowe podejście do projektowania gamingowych laptopów. ROG Flow X13 to hybryda przystosowana do współpracy z mobilną, zewnętrzną kartą graficzną.
Asus ROG Flow X13 na pierwszy rzut oka może nie wyróżniać się na tle laptopowej konkurencji, jednak potencjał tej zabawki ma przekraczać możliwości typowych gamingowych sprzętów. Komputer wyposażono bowiem w zawias 360° pozwalający ustawić wyświetlacz pod dowolnym kontem. Dzięki wydajnym podzespołom oraz możliwością szybkiej rozbudowy ROG Flow X13 sprawdzi się równie dobrze w roli klasycznego laptopa, jak i tabletu graficznego.
Ten kompaktowy 13-calowiec został zaprojektowany w taki sposób, aby poradził sobie z wykonywaniem najbardziej wymagających zadanń. Mimo niewielkiego rozmiaru (waży zaledwie 1,3 kg) udało się zmieścić w nim procesor AMD Ryzen 9 5980HS współpracujący z kartą graficzną GeForce GTX 1650. Kompaktowy jest również układ zasilania – sprzęt pobiera energię z małego zasilacza 100 W wpinanego do portu USB. W przeciwieństwie do typowych ładowarek laptopowych ta z Flow X13 będzie niezwykle łatwa w transporcie, gdyż waży zaledwie 300 gramów. Komputer trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: z matrycą 1080p o odświeżaniu 120 Hz oraz z panelem pracującym w rozdzielczości 4K.
A jeśli karta z rodziny GTX okaże się zbyt mało wydajna, ROG Flow X13 będzie można wzbogacić o kolejną nowość ze stajni Asusa, zewnętrzną kartę graficzną ROG XG Mobile - w tym niewielkim pudełeczku zmieści się nawet ultrawydajna karta graficzna GeForce RTX 3080. Warto zauważyć, że oba urządzenia zaprojektowano w taki sposób, aby ściśle ze sobą współpracowały. Po wpięciu zewnętrznej karty do laptopa oba urządzenia można zasilać pojedynczą ładowarką o mocy 280 W dostarczaną wraz z XG Mobile.
Taki duet powinien doskonale sprawdzić się zarówno w zastosowaniach gamingowych, jak i profesjonalnych. Pozwoli cieszyć się płynną rozgrywką w
Cyberpunka 2077 z włączonym ray tracingiem jak i korzystać z wymagającego oprogramowania graficznego.
W laptopie nie zabrakło również inteligentnych technologii, Asus zaprojektował autorski system dwukierunkowej redukcji szumów wspierany algorytmami SI. Oprogramowanie pozwala wykorzystać moc procesora do odfiltrowania niechcianych dźwięków tła podczas korzystania z dowolnej aplikacji komunikacyjnej. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla systemu wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2 współpracującego z technologią Dolby Atmos.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h