Bardzo poszukiwany człowiek to film głośny głównie ze względu na aktora wcielającego się w pierwszoplanową rolę, Hoffmana, który niedawno zmarł nagle. Ale nie tylko. Podstawą dla scenariusza obrazu w reżyserii Antona Corbijna (Amerykanin) była powieść popularnego specjalisty od historii sensacyjnych, Johna le Carré'a.

[video-browser playlist="616383" suggest=""]

Książka Bardzo poszukiwany człowiek jest już w sprzedaży od kilku dni. Film na ekrany wchodzi dzisiaj. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć do tej pierwszej, a chcielibyście poznać oryginał przed seansem, fragment znajdziecie tutaj.

Poniżej możecie przeczytać zaś notkę wydawnicza powieści:

Doskonałe tempo i prowokacyjne, drastyczne zakończenie – żaden pisarz nie potrafi pisać o bieżących wydarzeniach politycznych z taką ostrością i fantazją jak le Carré. Powieść szpiegowska mistrza gatunku.

W Hamburgu pojawia się przez "zieloną granicę" wychudzony i zmaltretowany młody muzułmanin Issa. Jest byłym pensjonariuszem więzień rosyjskich i tureckich, synem pułkownika Armii Czerwonej, Karpowa, i porwanej przez niego Czeczenki, zabitej po urodzeniu przez krewnych za "zhańbienie rodu".

Znajduje schronienie u Leili, tureckiej wdowy mieszkającej na stałe w Niemczech, i jej syna, boksera Melika. Jego gospodarze sprowadzają do niego młodą i piękną panią adwokat z dobroczynnej agencji zajmującej się legalnymi i nielegalnymi imigrantami, Annabel Richter.

Przyjazd Issy natychmiast budzi zainteresowanie i niepokój – najpierw nowej jednostki kontrwywiadu niemieckiego, kierowanej przez sprawnego idealistę i weterana Zimnej Wojny Gunthera Bachmanna, oraz niemal równocześnie wywiadu brytyjskiego. I jedna, i druga instytucja oczywiście podejrzewa Issę o knucie straszliwych, terrorystycznych planów.

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj