„Bardzo poszukiwany człowiek” w kinach i we fragmencie
Od dzisiaj w polskich kinach gości ostatni film z pierwszoplanową rolą Philipa Seymoura Hoffmana, będący ekranizacją powieści Bardzo poszukiwany człowiek Johnekraa le Carré'a. Przed pójściem do kina możecie przeczytać jej fragment.
Od dzisiaj w polskich kinach gości ostatni film z pierwszoplanową rolą Philipa Seymoura Hoffmana, będący ekranizacją powieści Bardzo poszukiwany człowiek Johnekraa le Carré'a. Przed pójściem do kina możecie przeczytać jej fragment.
Bardzo poszukiwany człowiek to film głośny głównie ze względu na aktora wcielającego się w pierwszoplanową rolę, Hoffmana, który niedawno zmarł nagle. Ale nie tylko. Podstawą dla scenariusza obrazu w reżyserii Antona Corbijna (Amerykanin) była powieść popularnego specjalisty od historii sensacyjnych, Johna le Carré'a.
[video-browser playlist="616383" suggest=""]
Książka Bardzo poszukiwany człowiek jest już w sprzedaży od kilku dni. Film na ekrany wchodzi dzisiaj. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć do tej pierwszej, a chcielibyście poznać oryginał przed seansem, fragment znajdziecie tutaj.
Poniżej możecie przeczytać zaś notkę wydawnicza powieści:
Doskonałe tempo i prowokacyjne, drastyczne zakończenie – żaden pisarz nie potrafi pisać o bieżących wydarzeniach politycznych z taką ostrością i fantazją jak le Carré. Powieść szpiegowska mistrza gatunku.
W Hamburgu pojawia się przez "zieloną granicę" wychudzony i zmaltretowany młody muzułmanin Issa. Jest byłym pensjonariuszem więzień rosyjskich i tureckich, synem pułkownika Armii Czerwonej, Karpowa, i porwanej przez niego Czeczenki, zabitej po urodzeniu przez krewnych za "zhańbienie rodu".
Znajduje schronienie u Leili, tureckiej wdowy mieszkającej na stałe w Niemczech, i jej syna, boksera Melika. Jego gospodarze sprowadzają do niego młodą i piękną panią adwokat z dobroczynnej agencji zajmującej się legalnymi i nielegalnymi imigrantami, Annabel Richter.
Przyjazd Issy natychmiast budzi zainteresowanie i niepokój – najpierw nowej jednostki kontrwywiadu niemieckiego, kierowanej przez sprawnego idealistę i weterana Zimnej Wojny Gunthera Bachmanna, oraz niemal równocześnie wywiadu brytyjskiego. I jedna, i druga instytucja oczywiście podejrzewa Issę o knucie straszliwych, terrorystycznych planów.
Źródło: Sonia Draga
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat