Jak donosi portal Vanity Fair, odpowiedzialni za casting do reżyserowanego przez Angelina Jolie i produkowanego przez Netflix filmu First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers mieli być "niezwykle obelżywi i okrutni" w stosunku do kambodżańskich sierot i innych dzieci, które zgłosiły się na przesłuchanie. Prowadzący casting kładli przed nimi banknoty, a następnie pytali o to, czego chcą. Potem pieniądze zabierano z widoku dzieci, czasami także z rąk tych, które po nie sięgnęły, a ekipa filmowa spoglądała na ich reakcje. Jedna z dziewczynek ze łzami w oczach przyznawała, że środki te chciała przeznaczyć na pogrzeb swojego dziadka. Komentatorzy nazywają wprost tego typu praktyki znęcaniem się nad najmłodszymi uczestnikami castingu. Jolie wydała specjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że wszelkie głosy krytyki biorą się z nieznajomości szerszego kontekstu:
Podjęliśmy wszelkie środki, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i komfort, począwszy od przesłuchań, poprzez produkcję, aż po dzień dzisiejszy.
Aktorka twierdzi, że w czasie castingu obecni byli rodzice, opiekunowie prawni i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Zabiegi na przesłuchaniu miały być odwzorowaniem jednej ze scen produkcji, a żaden banknot nie znajdował się przed dziećmi.
Jestem zła, ponieważ to ćwiczenie castingowe jest improwizacją jednej ze scen filmu, w dodatku opartej na prawdziwych wydarzeniach. Sugestia, że odbieraliśmy dzieciom banknoty w czasie przesłuchań jest fałszywa i denerwująca. Obraziłabym samą siebie, gdyby do tego doszło.
Z drugiej jednak strony Jolie dodaje, że dziewczynka, która zagrała główną rolę w filmie, Srey Moch Sareum, była jedynym dzieckiem, które już w czasie kręcenia scen ujrzało banknot:
Kiedy została zmuszona, by go oddać, przytłoczyły ją emocje. Wróciły do niej wszystkie tragiczne wspomnienia.
First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers to produkcja oparta na wspomnieniach Loung Ung, która przeżyła krwawą rewolucję Czerwonych Khmerów, do jakiej doszło w latach 70. w Kambodży. Przypomnijmy, że w jej trakcie zginęło około 2 mln osób, co stanowiło wówczas 1/3 ludności całego kraju. Zobacz także: 10 niezapomnianych scen z Angeliną Jolie Produkcja zadebiutuje po raz pierwszy w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj