Agentka Olivia Dunham, szalony naukowiec dr Walter Bishop i jego przystojny syn Peter powracają w drugiej serii przebojowego serialu „Fringe. Na granicy światów”. Uhonorowany w tym roku prestiżową nagrodą People’s Choice Award dla „najlepszego serialu fantastycznego” cykl debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films. Premiera już 18 marca 2011 r.


Bohaterami serialu są agenci FBI, członkowie specjalnej sekcji specjalizującej się w rozwiązywaniu spraw paranormalnych i z pogranicza nauki alternatywnej. Zespołowi Fringe przewodzi agentka specjalna Olivia Dunham (Anna Torv) – doskonale wyszkolona, ale skrywająca niejedną tajemnicę. Drugim członkiem grupy jest doktor Walter Bishop (John Noble) – genialny (acz szalony) naukowiec. Przez wiele lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym, który opuścił dopiero po tym gdy zgodził się a współpracę z FBI. W pracy Olivię wspiera również przystojny Peter Bishop (Joshua Jackson) syn Waltera, który jednak z dużym sceptycyzmem podchodzi do teorii wygłaszanych przez ojca.

[image-browser playlist="" suggest=""]



W pierwszym sezonie seria tajemniczych zdarzeń doprowadziła bohaterów do odkrycia, że nasz świat sąsiaduje z rzeczywistością równoległą, a pomiędzy oboma można podróżować. Niestety, inny wymiar kryją w sobie wiele niebezpieczeństw, które mogą nawet zniszczyć nasz świat. Z niewiadomych powodów granice pomiędzy światami coraz częściej ulegają przerwaniom i zespół agentki Dunham ma pełne ręce roboty.

Drugi sezon serialu „Fringe. Na granicy światów” to 23 trzymające w napięciu odcinki, których oglądanie pochłonie was bez reszty. Trójka bohaterów ponownie postara się rozwikłać sprawy, w których nie zabraknie istot zmiennokształtnych, ludzi zmieniających się w popiół ani potworów rodem z najgorszych koszarów. Ponadto na jaw wyjdą skrywane do tej pory tajemnice na temat przyczyn osłabienia granicy dzielącej oba światy oraz prawdziwego pochodzenia jednego z głównych bohaterów. Zapraszamy na – zdaniem magazynu „Rolling Stone” – najbardziej emocjonujący serial w historii amerykańskiej telewizji.

Fringe. Na granicy światów” jest wspólnym dziełem J.J. Abramsa, Roberto Orci i Alexa Kurtzmana, autorów przebojowego seriali „Agentka o stu twarzach” oraz kinowego hitu „Star Trek” z 2009 roku. Inspiracji do stworzenia „Fringe’a” dostarczyły im powieści Michaela Crichtona (autora m.in. „Parku jurajskiego”), głośny film Kena Russella „Odmienne stany świadomości” oraz seriale telewizyjne „Z archiwum X” i „Strefa mroku”.
W roli głównej – agentki Olivii Dunham – w serialu wystąpiła australijska aktorka Anna Torv, znana milionom graczy jako „odtwórczyni” postaci Nariko w bestsellerowej grze wideo „Heavenly Sword”. W postać „szalonego naukowca” dra Waltera Bishopa wcielił się ceniony australijski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny – John Noble, któremu międzynarodową popularność przyniosła kreacja Denethora w superprodukcji „Władca pierścieni: Powrót króla”. Rolę Petera Bishopa zagrał z kolei urodzony w Kanadzie Joshua Jackson – gwiazda popularnego serialu dla nastolatków „Jezioro marzeń” oraz zdobywca dwóch nagród Teen Choice Award.

[image-browser playlist="" suggest=""]



Fringe. Na granicy światów” jest wspólną produkcją studiów Bad Robot (należącego do J.J. Abramsa) oraz Warner Bros. Television. Decyzję o realizacji serialu podjęto jednak dopiero po nakręceniu odcinka pilotażowego, którego nakręcenie kosztowało 10 milionów dolarów, ale efekt końcowy zachwycił wszystkich,

Pierwszy odcinek serialu telewizja Fox pokazała 9. września 2008 roku i oglądało go ponad 9 mln Amerykanów! Emisja odcinka drugiego zgromadziła przez telewizorami już 13 mln widzów!

Drugi sezon cieszył się za oceanem również olbrzymim zainteresowaniem publiczności gromadząc średnio po 7 milionów widzów i pokonując w wynikach oglądalności takie hity jak seria „CSI” (w Polsce wyświetlana pod tytułem „Kryminalne zagadki”) czy „Rockefeller Plaza 30”.

[image-browser playlist="" suggest=""]



Serial zachwycił nie tylko widzów, ale i krytyków. Robert Bianco na łamach dziennika „USA Today” chwalił „Fringe’a” za świetnie napisana historię, prawdziwe emocje i wiarygodnych bohaterów. Z kolei Misha Davenport w „Chicago Sun-Times” nazwał serial ulepszoną wersją kultowego „Z archiwum X”.

Entuzjastyczne recenzje znalazły potwierdzenie w licznych nagrodach. W 2009 roku „Fringe. Na granicy światów” zdobył nominacje do nagród Emmy (w kategorii „najlepsze efekty specjalne”), People’s Choice Award (w kategorii „najlepszy nowy serial”), trzy nominacje do Teen Choice Awards oraz dwie nominacje do prestiżowych nagród Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (w tym w kategorii „najlepszy nowy serial”).

W roku 2011 „Fringe. Na granicy światów” zdobył prestiżową, przyznawaną przez widzów, nagrodę People’s Choice Award w kategorii „najlepszy serial fantastyczny”.

WYDANIE DVD

Wydanie DVD drugiego sezonu serialu „Fringe. Na granicy światów” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 18 marca 2011 roku.


Na płytach obok 23 odcinków serialu znajdą się PONAD 4 GODZINY dodatków specjalnych, w tym:

  • dokument „Mitologia serialu Fringe. Na granicy światów”
  • „Fringe. Analiza scen” – dodatkowe informacje na temat sześciu kluczowych odcinków sezonu
  • dokument „W laboratorium z Johnem Noblem i Robem Smithem”
  • komentarz do czterech odcinków autorstwa gwiazd i twórców serialu
  • „Nietypowe efekty uboczne” – gagi z planu
  • Sceny usunięte
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj