Budujemy coś, co według nas będzie nową technologią, czymś pomiędzy rzeczywistością rozszerzoną a rzeczywistością wirtualną - powiedział Jon Karafin, CEO Light Field Lab.
Prototypowy wyświetlacz Light Field Lab ma budowę modułową, dzięki czemu można bardzo łatwo go skalować. Pozwoli to pokryć hologramami całe ściany i wyświetlać obraz o rozdzielczości setek gigapikseli. Warto zauważyć, że technologia nie istnieje tylko i wyłącznie na papierze, przeszła pomyślnie pierwsze próbne pokazy. Choć obie firmy nadal pracują nad przygotowaniem treści przystosowanych do wyświetlania w formie hologramów, wiele wskazuje na to, że ta holodeki mają szansę przyjąć się na rynku.
Rod Roddenberry, syn twórcy Star Trek i producent wykonawczy Star Trek: Discovery, przychylnie wypowiada się o tym projekcie:
Pomysł holodeka był niezwykle ważny zarówno dla mojego ojca, jak i dla uniwersum Star Treka. Marzę o tym, aby technologie ze Star Treka przenosić do rzeczywistości. I po raz pierwszy wierzę w to, że holodek może istnieć poza science fiction. Mimo iż jest we wczesnej fazie rozwoju, mój ojciec byłby więcej niż podekscytowany, widząc, jak jego wizja staje się rzeczywistością dzięki przełomowej technologii light field rendering od Otoy oraz rewolucyjnym systemom wyświetlaczy holograficznych stworzonych przez Light Field Lab.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj