Pod koniec XV wieku świat Zachodu stoi u progu wielkich zmian. Dziewięcioletni Martin Luther uczy się religii, Kopernik jest studentem pierwszego roku astrologii, zaś Kolumbowi udaje się dopłynąć do wybrzeży Ameryki. Złoty wiek renesansu kwitnie we Włoszech. Mediolan staje się centrum życia handlowego, swym bogactwem wspiera takich artystów jak Leonardo da Vinci. We Florencji młody Michał Anioł studiuje rzeźbę. Na przeciwległym biegunie do tych rozwijających się miast znajduje się Rzym.
Wieczne miasto popada w coraz większą ruinę, a będący na łożu śmierci papież Innocety obawia się, że nie będzie miał godnego następcy. Dwaj kandydaci, którzy tylko czekają, kiedy prawnie obowiązujący papież pożegna się z życiem, to Giuliano della Rovere i Rodrigo Borgia. Obaj są zdeterminowani, by osiągnąć cel i używają ku temu wszelkich środków. Ostatecznie, dzięki przekupstwu, Borgia zostaje kolejnym papieżem.
Już jako Aleksander VI konsekwentnie realizuje plan, który obmyślił wraz z rodziną. Walczy o nowe strefy wpływów, bezlitośnie eliminuje przeciwników, a także gromadzi coraz większe bogactwo. W podstępne gierki zaangażowane są dzieci papieża: Lukrecja (Holliday Grainger), Juan (David Oakes) i Cezar Borgia (François Arnaud). Dwór papieski w niczym nie przypomina miejsca kojarzonego z religijnymi przykazaniami. Występek, zbrodnia czy pławienie się w luksusie to codzienność Aleksandra VI. Czy takimi metodami da się utrzymać władzę? Przekonajcie się oglądając rozgrywający się w iście kinowej scenerii serial „Rodzina Borgiów”.
Dramat historyczny „Rodzina Borgiów” od 4 stycznia w niedziele o 21:00 i 22:00 na CBS Europa. Powtórki w poniedziałki około 23:00 i czwartki o 21:00.
Na naszym serwisie wkrótce ruszymy z konkursem dedykowanym tej premierze!
[video-browser playlist="638335" suggest=""]
Ciekawostki o serialu:
- „Rodzina Borgiów” to serial historyczny, jednakże fabuła nie trzyma się ściśle faktów (nie zgadzają się między innymi wiek Lukrecji i imię Benita);
- produkcja otrzymała między innymi nagrodę Emmy za kostiumy i za charakteryzację;
- Jeremy Irons za rolę Aleksandra VI został nominowany do nagrody Złoty Glob dla najlepszego aktora dramatycznego;
- według niektórych przekazów papież Aleksander VI prowadził rozwiązły i hulaszczy tryb życia, według innych – był mecenasem sztuki i człowiekiem postępowym, który dobrze godził obowiązki ojcowskie (sic!) i papieskie.
Źródło: informacja prasowa / artykuł sponsorowany