Star Trek: Picard, który stanowił kolejny rozdział w życiu Jean-Luca Picarda po przygodach z serialu Star Trek: Następne pokolenie, miewał swoje wzloty i upadki, przy czym trzeci sezon zakończył w bardzo dobrym stylu. Nie zawsze było jednak tak kolorowo, czego przykładem może być sezon drugi, który był obszernie krytykowany. Okazuje się, że problemy 2. serii wynikły z wielu czynników. Nie tylko otrzymała ona mniejszy budżet od pierwszego sezonu, ale była też produkowana podczas pandemii, co znacznie utrudniało prace. Terry Matalas, showrunner serialu, wspomniał o jeszcze innych przeszkodach na drodze, które wynikały bezpośrednio z zaangażowania Paramount. Osoby na wysokich stanowiskach twierdziły, że drugi sezon Picarda był... zbyt Star Trekowy.
Jest wiele różnych wersji 2. sezonu. Wydaje mi się, że można nawet poczuć podczas oglądania, że 2. sezon miał wiele różnych pomysłów. Napisaliśmy dziewięć odcinków, a oni nam powiedzieli: "Nie rozumiemy tego. To trochę zbyt science fiction, zbyt Star Trekowe." [...] Byli tam Romulanie. Był pomysł na bar Guinana, który miał wyglądać jak normalny bar w Los Angeles, ale jeśli wiedziałeś, co zrobić, to mogłeś przejść na zaplecze przez budkę telefoniczną i znaleźć się w kafejce Ricka, która była przystankiem dla wszystkich tych ras, które wówczas przebywały na Ziemi. Było znacznie więcej Star Treka w tym wszystkim. Ostatecznie powiedzieli nam, że "to za dużo", ale było tam kilka fajnych pomysłów.

Star Trek - najpotężniejsze postacie uniwersum 

fot. materiały prasowe 24. Siedem z Dziewięciu (Star Trek: Voyager i inne produkcje) – członkini kolektywu Borgów, w przeciwieństwie do innych jego elementów obdarzona wolną wolą. Była w stanie oprzeć się atakowi samej królowej Borgów.
24. Siedem z Dziewięciu (Star Trek: Voyager i inne produkcje) – członkini kolektywu Borgów, w przeciwieństwie do innych jego elementów obdarzona wolną wolą. Była w stanie oprzeć się atakowi samej królowej Borgów.
23. Guinan (Star Trek: Następne pokolenie) – członkini załogi statku Enterprise-D. Nie wiemy do końca, jakimi dysponuje ona mocami, jednak w jednym z odcinków ujawniono, że spotkała Q znacznie wcześniej – w dodatku nemezis Picarda zrezygnował z próby zabicia kapitana, gdy Guinan uniosła w górę swoje dłonie.
22. Gary Mitchell (Star Trek: Seria oryginalna) – początkowo członek załogi statku USS Enterprise i przyjaciel kapitana Kirka. Po wystawieniu na działanie tajemniczej mocy kosmicznej jego zdolności mentalne zostały zwielokrotnione. Sulu przekonywał, że potęga Gary’ego rośnie w tempie geometrycznym: z czasem stał się on niezwykle trudnym do pokonania telepatą.
21. Królowa Borgów (Star Trek: Voyager i Star Trek: Pierwszy kontakt) – dla dążącej do nieustannej asymilacji innych istot rasy Borg była ona odpowiedniczką królowej pszczelego roju. Istota ta wydawała rozkazy innym Borgom, będąc uznawaną za niezwykle bezwzględną i efektywną w swoich działaniach.
20. Data (Star Trek: Następne pokolenie) – jedyny android w Gwiezdnej Flocie, którego świadomość wyewoluowała do tego stopnia, że wyprzedził on napędzającą go technologię. Jest niewyobrażalnie silny fizycznie i inteligentny.
19. Kes (Star Trek: Voyager) – przez 3 lata członkini załogi Voyagera, obdarzona niezwykłymi zdolnościami telepatycznymi, pozwalającymi jej komunikować się z rasą 8472 i przewidywać przyszłość. Później odkryła ona także zdolności telekinetyczne – i to pozwalające jej przeprowadzać operacje za pomocą własnych myśli. Jej potęga tylko rosła; wiemy, że z czasem porzuciła cielesną formę. +18 więcej
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj