Jeszcze przed ukazaniem się książki autor został zaproszony do programu Z najwyższej półki na antenie radiowej Trójki, w którym opowiedział Michałowi Nogasiowi, o tym, jak powstawały ości.
Niedługo później ukazał się obszerny wywiad w portalu Onet.pl. Karpowicz wyznał w nim, że ości to jego pierwsza powieść, w której każdy bohater został wykreowany w oparciu o postaci rzeczywiste.
"Gazeta Wyborcza" dwukrotnie zabrała głos w sprawie ości. W miniony piątek (7 czerwca) Juliusz Kurkiewicz stwierdził, że książka Karpowicza jest dowodem na możliwość istnienia nowego, bardziej ludzkiego świata. W tym samym numerze jej Autor w duecie z Kingą Dunin (pierwowzorem książkowej Ninel) opowiedzieli Dorocie Wodeckiej o tym, dlaczego lepiej żyć w cywilizacji śmierci.
Najbardziej zdecydowaną opinię na temat następczyni bestsellerowych Balladyn i romansów wyraził dotychczas prof. Przemysław Czapliński, który na łamach "GW" (wtorek, 11 czerwca) napisał: "ości to najciekawsza polska powieść, jaką czytałem od debiutu Masłowskiej."
Zapraszamy do śledzenia fanpage’a "Nowa Młoda Polska", na którym na bieżąco publikujemy informacje o ościach i innych książkach najciekawszych młodych pisarzy.
[image-browser playlist="589569" suggest=""]
[info]
Człowiek bez k-ości, realia współczesn-ości, wiele możliw-ości…
Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza – laureata Paszportu Polityki – o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo.
Kot Bury zdechł. A to dopiero początek zamieszania… Maja oskarża Szymona o romans. Ninel, która dla swojej matki wciąż jest Kubą, wiąże się z Norbertem, poznanym po konkursie drag queens. Ten jednak od lat kocha się w Krzysiu, którego związek z Andrzejem stanął właśnie pod znakiem zapytania.
Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża? W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości? Wbrew pozorom –bardzo wiele… [/info]