O tej charakteryzacji krążą legendy. Aktor na planie Wilkołaka musiał godzinami siedzieć przed lustrem, kiedy specjaliści nakładali mu kolejne warstwy makijażu, silikonu i włosów. Zapraszamy na mały rzut oka za kulisy tego efektownego filmu.
Co prawda
The Wolfman z
Benicio Del Toro nie jest filmem młodym, ale wciąż imponuje niesamowitym spojrzeniem na charakteryzacje i scenografię. Twórcy zainspirowani klasycznym obrazem pod tym samym tytułem z 1941 roku, chcieli perfekcyjnie odwzorować naturę bestii.
Benico Del Toro musiał poświęcić codziennie 3 godziny na żmudną charakteryzację. Opłaciło się. Krytycy docenili wysiłki specjalistów i aktora, nagradzając film Oskarem w kategorii najlepszej charakteryzacji.
O czym opowiada obraz? Lawrence Talbot, młody szlachcic, po długiej nieobecności wraca do swojego rodzinnego domu. Wkrótce w okolicy zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Bohater próbując rozwiązać zagadkę zostaje ugryziony przez wilkołaka i przechodzi transformacje. Staje się dziką bestią łaknącą krwi. Rozpoczyna się polowanie.
Wilkołak to nie tylko skrupulatna charakteryzacja. Film jest pełen świetnych efektów specjalnych i zapierających dech w piersiach scenografii. Kostiumy również robią wrażenie. Epoka wiktoriańska doskonale nadaje się do tego typu opowieści z dreszczykiem. Poniżej prezentujemy kilka filmów pokazujących prace nad obrazem i rzucających światło na ciekawe niuanse. Posłuchajcie także wypowiedzi twórców i obsady.
Wilkołaka można obejrzeć na platformie Showmax.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h