Prelegentki miały przed sobą monitory pracujące w wysokiej rozdzielczości skalibrowane tak, aby możliwe było wskazywanie ludzi i spoglądanie im w oczy. One naprawdę mogły wchodzić w interakcję – powiedział Dr David Lefevre, dyrektor Imperial Edtech Lab, w wywiadzie ze stacją BBC.
Jednym z najistotniejszych elementów systemu są specjalne studia nagraniowe przystosowane do przechwytywania obrazów holograficznych. Uczelnia planuje zbudować dwa stałe obiekty tego typu: w Los Angeles oraz Toronto. Ponadto powstanie także mobilne studio nagrań, które umożliwi prowadzenie wykładów z dowolnego miejsca na Ziemi, w którym jest dostęp do internetu. Taka forma zajęć gościnnych będzie znacznie wygodniejsza dla mówcy. Umożliwi również przesyłanie wykładu do kilku sal jednocześnie oraz jego automatyczną rejestrację.
W pierwszej kolejności z tego rozwiązania skorzystają uczniowie Imperial College Business School. Lefevre liczy jednak na to, że technologia trafi do powszechnego użytku i upowszechni się nie tylko na londyńskiej uczelni, ale i w całej branży edukacyjnej.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj