Seria Wehikuł Czasu Domu Wydawniczego Rebis przypomina czytelnikom klasyczne utwory science fiction. Wśród autorów, których dzieła znalazły się w tej kolekcji, są m.in. Arthur C. Clarke, Brian W. Aldiss, George Orwell czy Philip K. Dick. Rozpiętość czasowa pierwotnych wydań książek jest duża, ale wszystkie można zaliczyć do szeroko rozumianej literatury SF. W kwietniu wydawca planuje wydać kolejne dwie pozycje z serii. Pierwszą będzie Rękopis Hopkinsa - powieść wydana przez R.C. Sherriffa w 1939 roku. To powieść dziejąca się w dalekiej przyszłości, w której - za pomocą odnalezionego manuskryptu - dowiadujemy się o kulisach katastrofy, która pogrążyła nam znaną cywilizację. Premiera została zaplanowana na 9 kwietnia. Natomiast Powtórka Kena Grimwooda, powieść napisana pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, to wariacja na temat przeżywania życia na nowo, co mogliśmy swego czasu oglądać chociażby w Dniu świstaka. Książka ukaże się 23 kwietnia.

R.C. Sherriff, Rękopis Hopkinsa - opis i okładka książki

Źródło: Rebis
Tysiąc lat po upadku cywilizacji zachodniej pionierska ekspedycja Królewskiego Towarzystwa Abisynii bada Wyspę Brytyjską. Znajduje tam rękopis, którego autorem jest Edgar Hopkins. Ten były nauczyciel i dumny hodowca drobiu, astronom amator i członek Brytyjskiego Towarzystwa Księżycowego, spisał swoją relację w ruinach Londynu. Nadchodzący kataklizm śledzimy z perspektywy mieszkańców angielskiego miasteczka, którzy egzystencjalne zagrożenie traktują z obojętnością, apatią, ignorancją i lekceważeniem. Mistrzowsko ukazany Hopkins to nadęty nudziarz, próżny, trochę żałosny i niezamierzenie komiczny, ale wszystkie te przywary sprawiają, że jego opowieść o upadku cywilizacji jest głęboko ludzka i poruszająca, choć również pełna doskonałego angielskiego humoru. Opublikowana w 1939 roku powieść nabiera przerażająco aktualnego znaczenia, przedstawiając wypieranie niewygodnej prawdy niczym we współczesnym filmie Nie patrz w górę.

Ken Grimwood, Powtórka - opis i okładka książki

Źródło: Rebis
Czy chciałbyś przeżyć swoje życie jeszcze raz? I jeszcze raz? I jeszcze raz….? 43-letni Jeff Winston, śmiertelnie znużony pracą bez perspektyw i beznadziejnym małżeństwem, umiera na zawał serca w 1988 roku. Budzi się w swoim dawnym pokoju w akademiku – jest 1963 rok, a on jest osiemnastolatkiem, ale pamiętającym, co się wydarzyło przez kolejne 25 lat. Może być przebogaty, może mieć władzę, może odzyskać straconą miłość. Szansa na realizację szalonych pomysłów lub odkupienie dawnych win okazuje się jednak ulotna, a jej koniec jest kolejnym początkiem. I znów, i ponownie, i jeszcze raz… POWTÓRKA, której echa zabrzmiały kilka lat później w doskonałym Dniu świstaka, jest ponadczasową opowieścią o naturze przeznaczenia, życiu, miłości i drugich szansach, które wymagają podjęcia niezwykłego ryzyka.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj