Wydawnictwo MAG, z którym współpracujemy i organizujemy konkursy z książkowymi nagrodami, przyszykowało kilka ciekawych pozycji dla fanów fantastyki.

Przypomnijmy, że jest to wydawnictwo, które w Polsce wydało m. in. książki Charlene Harris, na podstawie których powstał serial "True Blood" czy przygody dwóch detektywów, Dalziela i Pascoe, bohaterów kultowego serialu stacji BBC. Książka "Dalziel & Pascoe: Małe sprzątanko" była tematem naszego ostatniego konkursu.

Czy któraś z tych powieści wydaje się Wam interesująca? A może któraś byłaby ciekawym serialem? Dajcie znać w komentarzach.

UDRĘKA

Drugi tom uzależniającego cyklu „Upadli”, w którym... MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY Piekło na ziemi. Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła cała wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów muszą się rozstać. Jednak im więcej się dowiaduje, tym bardziej prześladuje ją myśl, że Daniel nie powiedział jej wszystkiego. Coś przed nią ukrywa – coś niebezpiecznego.

Premiera 10 listopada. Książka w dwóch oprawach: miękka i twarda


Tytuł: Udręka

Seria: Upadli

Autor: Lauren Kate

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Objętość: 464

Oprawa: miękka/twarda

Format:135x202

Cena:35,90/45,99

MASZYNA RÓŻNICOWA

Maszyna różnicowa to klasyczny przykład zabawy historią

Gibson i Sterling pisali „Maszynę różnicową” na fali zainteresowania XIX wiekiem i Charlesem Babbage’em, angielskim lordem, matematykiem i wynalazcą, który zbudował prototyp współczesnego komputera.

Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 29 października 2010r.

Wszystko zaczęło się od postawienia prostego pytania: co by było, gdyby to właśnie Babbage dokonał rewolucji technologicznej w XIX wieku? Tytułowa Maszyna różnicowa to pierwsze urządzenie, które można nazwać komputerem we współczesnym znaczeniu tego słowa, zostało obmyślone w 1822 przez Charlesa Babbage’a.

Z czasem Lord Babbage porzucił budowę maszyny różnicowej gdy tylko wpadł na pomysł innej, bardziej zaawansowanej, którą nazwał maszyną analityczną. Po ponad 150 latach od narodzin tej koncepcji zespół naukowców z Londyńskiego Muzeum Nauki w końcu zbudował według oryginalnych planów jedną z pierwszych maszyn różnicowych Babbage’a. Urządzenie to wykonało pierwszą serię obliczeń na początku lat 1990 i dało wyniki z dokładnością do 31 cyfr, co daleko wykracza poza dokładność zwykłego, kieszonkowego kalkulatora.

„Maszyna różnicowa” Gibsona i Sterlinga to klasyczny przykład nowego nurtu SF, któremu nadano termin steampunk. Nurtu, który wykorzystuje alternatywne scenariusze rozwoju historii, zabawa historią.i jej innym rozwojem. Jest to obecnie klasyka światowej SF i sztandarowy przykład literatury wykorzystującej różne epoki historyczne dla pokazania alternatywnych możliwości rozwoju cywilizacji.

Termin steampunk wymyślili autorzy SF, szukający określenia na nową literacką modę, jaka pojawiła się w latach 70. I 80. W anglosaskiej fantastyce. Na fali zainteresowania epoką wiktoriańską powstał OWY nurt literatury SF, która zamiast fascynacji połączeń człowieka i maszyny, zaczęli umieszczać swoje powieści w klimacie właściwym dla wiktoriańskiej Anglii, wieku pary i nowych zdobyczy techniki umożliwiającym Skok cywilizacyjny. Steampunk szczególnie upodobali sobie pisarza amerykańscy to fenomen amerykański, osadzony najczęściej w angielskim Londynie, który z kolei , którzy swoje powieści najchętniej osadzali w klimacie wiktoriańskiego Londynu. Londyn stał się jednym z tych punktów zwrotnych w historii człowieka, gdzie wszystko może się zdarzyć, punktem zwrotnym także dla samej fantastyki naukowej. Było to miasto nauki, przemysłu i technologii, w którym współczesny świat dopiero się rodził, a zarazem – klaustrofobiczna metropolia koszmarów, z brudem i nędzą jako ceną za postęp”[za Encyklopedia of Science Fiction”]

Tytuł; Maszyna różnicowa

Seria: Uczta wyobraźni

Autor: William Gibson, Bruce Sterling

ISBN: 978-83-7480-186-7

Tłumaczenie: Piotr Cholewa

Objętość: 400

Oprawa: Twarda

Format:135x202

Cena:39,99

CRYPTOMONICON

Hackerzy są cacy?

Dziś rano [Imelda Marcos] opublikowała najnowsze wyjaśnienie pochodzenia miliardów dolarów; podejrzewa się, że ukradła je wraz mężem (zmarłym w roku 1989) podczas jego prezydentury. – To zbieg okoliczności, że Marcos posiadał pieniądze. – powiedziała. – Po podpisaniu porozumienia w Bretton Woods zaczął wykupywać złoto z Fortu Knox. Trzy tysiące ton, potem cztery tysiące. Mam na to dokumenty: 7 tys. ton. Marcos był taki bystry. Wiedział wszystko. To zabawne: Ameryka nigdy się na nim nie poznała.” - New York Times, poniedziałek, 4 IV 1996


Cryptonomicon Neala Stephensona, nagrodzony HUGO, to pochwalna pieśń wolności idei. Ukazuje się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Mag.


Stephenson prowadzi narrację swojej książki dwutorowo - część akcji rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej, a część współcześnie, w czasach komputerowych hakerów walczących o nieskrępowaną swobodę internetu.


W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja Waterhouse′a i Jednostki 2702 dowodzonej przez żołnierza piechoty morskiej Bobby′ego Shaftoe: utrzymać Niemców w niewiedzy, że aliancki wywiad złamał legendarną Enigmę, to rodzaj gry, kryptograficznej partii szachów między Waterhouse′em a jego niemieckim odpowiednikiem, tłumaczonej na język akcji wojskowych przez dzielnego Shaftoe i jego żołnierzy.


Przewijamy w przód do teraźniejszości, gdzie wnuk kryptohackera Waterhouse′a, Randy, próbuje utworzyć w Azji Południowo-Wschodniej "przechowalnię danych" - miejsce, gdzie zaszyfrowane dane mogą być trzymane i wymieniane. Gdy przedsięwzięcie atakują władze oraz wielkie korporacje, Randy łączy siły z wnuczką Shaftoe′a, Amy. Niebawem ich plan doprowadza do ujawnienia potężnego spisku, sięgającego Jednostki 2702. Droga prowadzi do niewyobrażalnego bogactwa, do świata osobistej i cyfrowej wolności... albo do odrodzenia ogólnoświatowego totalitaryzmu.
Cryptonomicon to zapierający oddech popis talentu, jak dotąd najbardziej udana i porywająca książka Stephensona; głęboki i proroczy, hipnotyczny i hipertekstowy. Łączy w jedno znakomity styl, myśl i twórczą śmiałość; to dzieło prawdziwie ikonoklastycznej wyobraźni pracującej z intensywnością pieca hutniczego.


Książka nominowana do Nagrody Hugo w kategorii powieść w roku 2000.
ISBN: 978-83-7480-188-1
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 1200
Rok wydania: 19 listopada 2010
Cena detaliczna: 89,00 zł

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj