Krytycy na świecie są zgodni - Pustkowie Smauga jest filmem o wiele lepszym od Niezwykłej podróży. Wielu amerykańskich dziennikarzy podkreśla, że nie podobała im się "jedynka", bo była za długa i nudna, a teraz komplementują sequel. Czytamy, że film jest zupełnie inny od pierwszej części, bo tutaj na nudę narzekać nie można. Cały czas coś się dzieje, widzowie dostają ciągłą akcję, nie ma mowy o fabularnych zastojach. Dużo dobrego mówią też o technicznych aspektach filmu, który jest bardzo dopracowany. Na szczególne wyróżnienie w wielu recenzjach zasłużył sobie Smaug, który jest najjaśniejszym punktem programu. Sporo osób twierdzi, że obraz pod względem jakości przypomina trylogię "Władca pierścieni".

W negatywnych opiniach czytamy, że film ten może nie spodobać się zatwardziałym fanom twórczości Tolkiena, ponieważ wprowadzono ogrom zmian i fabularnych dodatków, które w pierwowzorze literackim nie były obecne. Niektórzy narzekają, że Peter Jackson przeszedł ze skrajności w skrajność, ponieważ jak Niezwykła podróż ich zdaniem była zbyt nudna, tak w Pustkowiu Smauga dzieje się za dużo na raz. Zarzucają filmowi, że jest ładny, ale pozbawiony uczuć i emocji, przez co nie można się w pełni wciągnąć w filmową opowieść.

[info] Bilbo i kompania wyruszają w dalszą podróż do Samotnej Góry, gdzie mieszka straszliwy Smaug. Muszą go pokonać i odebrać swoje dziedzictwo. [/info]

NASZA RECENZJA

Luc Besson powrócił jakiś czas temu do kina aktorskiego ze świetnie ocenianym dramatem "Lady" z Michelle Yeoh. Jego kolejnym wyczynem jest czarna komedia będąca satyrą filmów gangsterskich. W utrzymaniu klimatu tego kina pomagał mu sam Martin Scorsese, który ma na koncie najlepsze filmy gatunku. Dlaczego więc ich wspólne dzieło nie udało się i jest niezwykle krytykowane?

Czytamy, że jest to komedia kryminalna, która serwuje wtórne, nieśmieszne, oklepane gagi. Nie ma w niej emocji, ciekawego pomysłu i większego sensu, a wszystko kończy się rozczarowującym finałem. Krytycy zarzucają Bessonowi, że The Family to filmowy eksperyment. Reżyser nie może zdecydować się na odpowiedni ton - raz jego produkcja jest głupim, infantylnym filmem familijnym, by po chwili stać się brutalną, dozwoloną od lat 18 opowieścią gangsterską. Niektórym krytykom podoba się jednak takie reżyserskie szaleństwo.

[info] Akcja skupia się na mafijnej rodzinie Manzonich, która zostaje przeniesiona do Normandii we Francji w ramach programu ochrony świadków. Chociaż robią wszystko, aby wpasować się w nowe otoczenie, ich stare nawyki nie umierają tak łatwo i Manzoni niebawem zaczynają rozwiązywać problemy we własnym stylu. [/info]

Królowa śniegu to film animowany rodem z Rosji, inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, podobnie zresztą jak Kraina lodu. Jednakże w odróżnieniu od hitu Disneya, który oczarował cały świat, Królowa śniegu nie zbiera tak pochlebnych recenzji. Czytamy, że animacja oferuje nam wizualny rollercoaster inspirowany kinowymi hitami, w którym najmłodszy widz może się pogubić. Do tego w polskiej wersji językowej znajdują się dwuznaczne żarty nie do końca odpowiednie dla dzieci oraz postacie za bardzo przypominające bohaterów znanych z amerykańskich hitów.

[info] Zła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie, artyści i sztuka na całym świecie znikną, a ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. Jednak magiczne lustro Królowej podpowiada, że Gerda i Kai, dzieci słynnego mistrza wyrobów ze szkła, mają moc, by pokrzyżować jej podłe plany. Sługom Królowej udaje się zwabić chłopca i porwać go do lodowej krainy. Mała i odważna Gerda, wraz z przyjaciółmi, wyrusza w magiczną podróż prosto do pięknego i niebezpiecznego świata zimy i mrozu, aby uratować brata i powstrzymać okrutną Królową. [opis dystrybutora] [/info]

Kamerdyner od początku krzyczał "Oscary!", ale jak czytamy w opiniach (w większości pozytywnych), nie jest to raczej tytuł, który zdominuje nominacje. Krytycy zarzucają Lee Danielsowi, że tworzy zbyt prostą, familijną lekcję historii, która pozbawiona jest wszelkich niuansów, głębi i dwuznaczności wydarzeń. Brak w tym wszystkim także emocji, przez co niektórzy uważają, że efekt jest co najwyżej poprawny.

Pozytywnych głosów jest jednak o wiele więcej, a choć te negatywne aspekty są w nich zaznaczane, to krytycy zgodnie twierdzą, że jest to dzieło niezwykle rozrywkowe. Jeden z takich filmów, który w sposób prosty opowiada ważną historię i sprawia, że chce się nam ją oglądać i czuć te emocje. Wśród gwiazdorskiej obsady najwięcej ciepłych słów otrzymuje Forest Whitaker i Oprah Winfrey. Zważywszy na świetne oceny widzów i znakomite wyniki finansowe, wygląda na to, że w opiniach tych jest sporo prawdy.

[info] Film przedstawia historię czarnoskórego kamerdynera, Eugene'a Allena, który miał okazję pracować w Białym Domu przez ponad 30 lat. Pracę rozpoczął w roku 1952, kiedy prezydentem był Harry Truman, a zakończył ją w 1986 za kadencji Ronalda Reagana. Kamerdyner pracował w sumie dla ośmiu prezydentów. Obraz pokaże dramatyczne zmiany, które przez te lata zachodziły w społeczeństwie Stanów Zjednoczonych. [/info]

W ukryciu to polski thriller z elementami romansu od twórców "Różyczki". Film w sposób odważny ma poruszać relacje polsko-żydowskie przed wybuchem II wojny światowej i w czasie jej trwania. Produkcja Jana Kidawy Błońskiego nie zbiera pochlebnych recenzji i już jest uważana za jednego z faworytów do Węży, czyli nagród dla najgorszych filmów rodzimego kina.

[info] Dwie piękne kobiety postawione przez los w sytuacji ekstremalnej odkrywają świat nieznanych im uczuć i namiętności. Jest rok 1944. Ojciec głównej bohaterki Janki (Magdalena Boczarska -- Złoty Lew na FPFF w Gdyni za "Różyczkę") ukrywa w domu córkę przyjaciół - ekscentryczną i piękną Ester (Julia Pogrebińska). Z upływem czasu Janka coraz bardziej zaczyna interesować się niechcianym gościem. Między kobietami wytwarza się silna zmysłowa więź. Skazane przez los na samotność, spragnione miłości wpadają w sidła nieokiełznanych emocji. To opowieść o tym, do czego bylibyśmy gotowi w imię miłości, która potrafi stać się obsesją, a nawet skłonić do zbrodni. Janka z kruchej i strachliwej istoty na oczach widza przeistacza się w silną kobietę, walczącą o najgłębsze uczucie. [opis dystrybutora] [/info]

Na koniec francuska komedia Babcia Gandzia, która ma nam oferować specyficzny humor z tego kraju w nietypowym wydaniu. Obraz o babci chcącej zostać dilerem narkotykowym podbił kina we Francji, zbierając pochlebne recenzje. Krytycy zgodnie uważają, że jest to bardzo udana komedia.

[info] Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. [opis dystrybutora] [/info]

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj