TRON (1982)
Ten film to już klasyka science fiction i zarazem chyba pierwszy film, który tak chętnie wykorzystywał efekty generowane komputerowo. Główny bohater, Flynn (w tej roli Jeff Bridges), jest hakerem, który zostaje wciągnięty do wnętrza komputera, w którym władzę sprawuje sztuczna inteligencja - Master Control Program. Chociaż efekty specjalne zdecydowanie się postarzały i nie robią już takiego wrażenia jak 34 lata temu, to film nadal jest wart obejrzenia ze względu na ciekawe przedstawienie wnętrza komputera, w którym widać odbicie naszego świata. Znajdziecie tu sztuczną inteligencję, która zachowuje się niczym żądny władzy dyktator, zaś programy komputerowe przedstawiono jak zwykłych ludzi. No urlThe Last Starfighter (1984)
Film ten ma wiele wspólnego z Tronem, który zadebiutował dwa lata wcześniej. W The Last Starfighter również znajdziemy połączenie wirtualnego i realnego świata oraz ogromną ilość efektów specjalnych stworzonych przy pomocy komputerów. Produkcja ta skupia się na losach Alexa Rogana, nastolatka, który spędza swój wolny czas na grze w Starfightera. Po zdobyciu najwyższego wyniku zostaje odwiedzony przez twórcę gry, który okazuje się kosmitą i wciąga Alexa w konflikt pomiędzy dwiema frakcjami - Rylan Star League i Imperium Ko-Dan. No urlWarGames (1983)
Matthew Broderick wciela się tu w rolę gracza i geniusza komputerowego, który przez przypadek uzyskuje dostęp do superkomputera sprawującego władzę nad arsenałem nuklearnym Stanów Zjednoczonych. Nieświadomy niczego główny bohater jest o krok od wywołania III wojny światowej. Gry wojenne to chyba pierwszy film, który pokazuje, że chociaż ludzie bywają zawodni, to powierzanie istotnych zadań sztucznej inteligencji niekoniecznie musi okazać się lepszym pomysłem... No urlCzarodziej (1989)
Głównym bohaterem Czarodzieja jest chłopak o imieniu Jimmy, który nie może poradzić sobie z traumą po śmierci swojej siostry bliźniaczki. Ma jednak talent do gier wideo, więc razem z bratem ucieka z domu, aby wziąć udział w Wideo Armageddonie - turnieju, w którym główną nagrodą jest 50 tys. dolarów W filmie pojawia się mnóstwo odniesień do gier i akcesoriów dedykowanych konsoli Nintendo Entertainment System - na ekranie pojawia się m.in. bardzo charakterystyczny gadżet o nazwie Power Glove i takie produkcje jak Rad Racer, Ninja Gaiden czy Super Mario Bros. 3. Przez niektóre środowiska Czarodziej uznawany jest za dzieło kultowe, a dla innych to po prostu pełnometrażowa reklama firmy Nintendo. No urlAvalon (2001)
Tytułowy Avalon to nazwa wirtualnej gry wojennej, która staje się nałogiem dla wielu osób próbujących w ten sposób odreagować swoje życiowe niepowodzenia. Świat ten nie jest jednak przyjazny i część graczy kończy w stadium śmierci klinicznej. Główna bohaterka tej produkcji, kobieta o imieniu Ash, dowiaduje się o istnieniu sekretnego poziomu w wirtualnym świecie i postanawia dostać się tam za wszelką cenę. Avalon to japońska produkcja, jednak kręcona w Polsce i występują w niej polscy aktorzy. Na ekranie zobaczyć można np. Małgorzatę Foremniak, Jerzego Gudejskiego i Dariusza Biskupskiego. No urlSpy Kids 3-D: Game Over (2003)
Trzecia część serii o małoletnich agentach wprowadza wątek wirtualnej rzeczywistości. Główny czarny charakter filmu, Toymaker, w którego wciela się Sylvester Stallone, umieszcza Carmen wewnątrz gry komputerowej. Na ratunek rusza jej brat - Juni. No urlBen X (2007)
Ben X to film, którego głównym bohaterem jest cierpiący na autyzm nastolatek, nieradzący sobie z prześladowaniem w szkole i szukający odskoczni od codziennych problemów w sieciowej grze Archlord. Młodemu chłopakowi szybko zaczyna zacierać się granica pomiędzy realnym i wirtualnym światem. No url
Strony:
- 1 (current)
- 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj