AMC to stacja istniejąca od 1984 roku, która początkowo (czyli przez 18 lat) zajmowała się emitowaniem starszych filmów. W 2002 roku przeszła ona lekką modyfikację, gdyż wprowadzono emisję również bardziej współczesnych tytułów oraz zaczęła funkcjonować nazwa, którą znamy dziś (wcześniej kanał nazywał się American Movie Classics, co pasowało do jego poprzedniego profilu). W roku 2004 stacja zaczęła stawiać na własne produkcje i jak się później okazało – słusznie. Pierwszym poważnym serialowym sukcesem był Mad Men. Reszta – jak to się mówi – jest już historią i dziś miłośnicy telewizyjnych historii kojarzą AMC z fantastycznymi fabułami o ciągłej konstrukcji. Jak to zaznaczał jeden ze sloganów reklamowych – Story Matters Here.

Breaking Bad

Jeden z najwyżej ocenianych tytułów telewizyjnych i serial, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Opowieść o chorym na raka nauczycielu chemii produkującym metaamfetaminę, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę, to już klasyk. Największą zaletą tej produkcji jest scenariusz. To się rzadko zdarza w dzisiejszych czasach, by historia rozpisana przez scenarzystów na określoną liczbę odcinków nie była sztucznie przedłużana. Breaking Bad z każdym kolejnym sezonem jest coraz lepsze, a finał satysfakcjonujący. Oczywiście poza świetną fabułą ten dramat może się poszczycić świetnymi i dobrze zagranymi postaciami (na czele z Bryanem Cranstonem w głównej roli). Dla miłośników seriali pozycja obowiązkowa. A ci, którym mało zawsze mogą sięgnąć po udany spin-off – Better Call Saul.

The Walking Dead

Najpopularniejszy obecnie emitowany serial AMC. Powstał na podstawie komiksu Roberta Kirkmana o tym samym tytule i z miejsca zyskał spore grono fanów. Swoje zrobiło też nazwisko twórcy – za pierwszy sezon odpowiadał Frank Darabont, reżyser filmów takich jak The Shawshank Redemption i The Green Mile. Serial opowiada o ludziach próbujących przeżyć podczas apokalipsy zombie (albo jak wolą bohaterowie produkcji – szwendaczy). The Walking Dead wzbudza wiele emocji u widzów głównie poprzez niespodziewane śmierci bohaterów. Wystarczy tylko przypomnieć sobie, jak wielkim echem odbił się w mediach społecznościowych finał 6. sezonu (dla niewtajemniczonych – od groma fanów krytykowało twórców za cliffhanger, na którego rozwiązanie musieli czekać pół roku). Zresztą ostatnio krytyka poziomu serii wzrosła, chociaż właściwie niepochlebne słowa można było już słyszeć podczas wydarzeń rozgrywających się na pewnej farmie z 2. sezonu. Ogromna popularność serialu sprawiła, że powstał spin-off o nazwie Fear the Walking Dead, lecz zbiera on gorsze opinie od krytyków i widzów w porównaniu do pierwowzoru.

The Killing

The Killing to remake duńskiego kryminału pt.: Forbrydelsen. Główna oś fabuły tej produkcji (przynajmniej przez pewien czas) kręci się wokół zabójstwa młodej dziewczyny, Rosie Larsen, a w historii uczestniczą policjanci prowadzący śledztwo, rodzina zabitej oraz politycy. Serial nie cieszył się wielką popularnością i był dwa razy przywracany do życia po skasowaniu. Czwarty, finałowy sezon, produkcji powstał dla Netfliksa (i na chwilę obecną nie jest dostępny w polskiej wersji serwisu), sprawiając, że całość dostała porządne zakończenie. The Killing można pochwalić za wiele rzeczy: niesamowity klimat, ciekawych bohaterów (świetni Mireille Enos oraz Joel Kinnaman w rolach śledczych) oraz fabułę, która sprawia, że cały czas zastanawiamy się, co będzie dalej. Rzecz godna polecenia szczególnie osobom, które zawiodły się na drugim sezonie True Detective.

Mad Men

Niedługo przed przedstawieniem światu Breaking Bad stacja AMC stworzyła Mad Men. Serial rozgrywający się w latach 60. ubiegłego wieku w Nowym Jorku i przedstawiający losy Dona Drapera (granego przez Jona Hamma, który był nominowany do Emmy za każdy sezon produkcji; raz udało mu się wygrać i w zasadzie uznaje się go za największą gwiazdę tego dramatu), cenionego specjalisty od reklamy oraz życie osobiste i zawodowe innych pracowników firmy reklamowej Sterling Cooper. Mad Men nie tylko pokazuje od podszewki pracę w branży reklamowej, dzięki czemu widz może całkiem inaczej spojrzeć na wszelkie reklamy pojawiające się obecnie w naszym życiu, ale również bardzo dobrze odzwierciedla klimat lat 60., w których nikt jeszcze nie przejmował się zjawiskiem poprawności politycznej. To też jedna z tych produkcji, które znajdują się na listach najlepszych seriali w ogóle.
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj