Do księgarń trafiły nowe wydania znanych pozycji – Park Jurajski oraz Park Jurajski II: Zaginiony świat – nakładem wydawnictwa Vesper. Przypomnijcie więc sobie, jak prezentowały się dinozaury w ekranizacjach tych kultowych książek.
Park Jurajski to kultowa książka autorstwa Michaela Crichtona. Opowiada ona o tytułowym parku, którego największą atrakcją są żywe dinozaury, sklonowane za sprawą DNA pozyskanego z krwi zatopionych w bursztynie owadów. Niestety stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli. Dinozaury wydostają się na wolność i rozpoczynają polowanie na inne stworzenia oraz... ludzi. Crichton napisał również drugą część pt. Park Jurajski II: Zaginiony świat, która opowiada historię rozgrywającą się kilka lat od dramatycznych wydarzeń na Isla Nublar. W niej teoretyk chaosu i matematyk, dr Ian Malcolm, wraz z kilkoma towarzyszami rusza w misję ratunkową na sąsiednią wyspę Isla Sorna, aby odnaleźć zaginionego paleontologa Richarda Levine'a. Tam czeka ich jeszcze więcej niebezpieczeństw i jeszcze więcej dinozaurów niż w samym Parku Jurajskim.
Dzięki wydawnictwu Vesper czytelnicy mogą zapoznać się z historią o dinozaurach. Nowe wydania książek są już dostępne w sprzedaży!
Spory wpływ na sukces tych powieści miały oczywiście ich filmowe adaptacje, które wyreżyserował Steven Spielberg. Twórca za sprawą rewolucyjnych efektów komputerowych był w stanie ożywić na ekranie groźne dinozaury, które zafascynowały widzów. Zobaczcie wszystkie prehistoryczne gady, które zostały pokazane nie tylko w trylogii Parku Jurajskiego, ale też w serii filmów Jurassic World. W poniższej galerii znajdują się również te stworzenia, na których prowadzono eksperymenty genetyczne.