Za oknem niemalże syberyjskie mrozy, więc warto zostać w domu i poświęcić czas na lekturę. W lutym wydawcy starali się dopasować do aury i przygotowali sporo nowości - zarówno premier, jak i reedycji. Oto subiektywny przegląd najbardziej interesujących pozycji, jakie ukazały się w lutym 2018 roku:

Dennis Lehane - Pokochać noc

ceniony autor / thriller psychologiczny / kryminał

Nowa powieść Dennisa Lehane'a, autora ekranizowanych thrillerów i kryminałów. Pokochać noc łączy elementy tych dwóch gatunków: ma niejednoznaczne i intrygujące postacie, które mają własne tajemnice. Jednocześnie w powieści pojawia się wątek kryminalny, który trzyma w napięciu przez większość lektury. Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą. Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić. Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu. Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje. I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami.
Źródło: Prószyński i S-ka

Harlan Ellison - The Essential Ellison, vol. 1

fantastyka / opowiadania / kultowy autor

Przekrój przez twórczość jednego z najbardziej zasłużonych twórców (nie tylko pisarza, ale też m.in. redaktora) w anglojęzycznej fantastyce. Jest to pierwszy tom jego krótkich form. Tutaj przeczytacie naszą recenzję. Harlan Ellison - kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w poczet wielkich mistrzów SF i horroru. Jego twórczość była inspiracją m.in. dla Neila Gaimana, Dana Simmonsa, Jamesa Camerona i rodzeństwa Wachowskich. "To, co najlepsze" to dwutomowa kolekcja, po raz pierwszy ukazująca polskim czytelnikom bogactwo i różnorodność dorobku tego niezwykłego pisarza i scenarzysty.
Źródło: Prószyński i S-ka

Robert J. Szmidt - Zwycięstwo albo śmierć

cześć serii / polski autor / space opera

Zwycięstwo albo śmierć to ostatni tom spaceoperowego cyklu Pola dawno zapomnianych bitew. Zapowiedzi obiecują odpowiedzi na wszystkie nurtujące czytelników pytania, łącznie z wyjaśnieniem, kto odpowiada za konflikt w galaktyce. Wojna z Obcymi wkracza w decydującą fazę. Perspektywa rychłego zwycięstwa podsyca tlące się od dawna wewnętrzne konflikty. Politycy walczą o przyszłe splendory i wpływy, nie dbając o to, jak wysoką cenę przyjdzie zapłacić za militarny sukces. Wielki admirał Farland stawia na szali wszystko, by nie dopuścić do blamażu i klęski floty. Henryan Święcki musi zmierzyć się nie tylko z bolesną prawdą o motywach, którymi kierują się obecni przywódcy Federacji, ale również z nie mniej mrocznymi demonami własnej przeszłości.
Źródło: Rebis

Maja Lidia Kossakowska - Bramy Światłości. Tom 2

fantasy / polska autorka / część serii

Kolejna odsłona najsłynniejszej serii Mai Lidii Kossakowskiej, w której główne role odgrywają anielscy i diabelscy bohaterowie. Fani z pewnością sprawdzą, jak tym razem sobie poradziły sobie wykreowane przez autorkę postacie. Strefa Poza Czasem nie jest przyjemnym miejscem. Jest przerażająca i śmiertelnie groźna, nawet dla odwiecznych Świetlistych. Boleśnie przekonuje się o tym Daimon, którego istnienie zawisło na włosku. Cena za ratunek będzie wyjątkowo bolesna i wysoka. Wielka ekspedycja badawcza Królestwa, pod przewodnictwem Seredy, przemierza dzikie pustkowia Strefy w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów Światłości. Jednak wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd. Jednocześnie rozgrywane za kulisami wyprawy starcie między Daimionem a Lucyferem pociąga za sobą coraz więcej ofiar. Na Razjela, pozostawionego na tronie Głębi także czyha coraz więcej niebezpieczeństw. Sprzymierzenie sił wydaje się jedyną szansą na zapanowanie nad wszechogarniającym chaosem. Asmodeusz wyrusza z misją ratunkową. Bo nasi w potrzebie, a naszych nie zostawiamy nigdy. Naprawdę, nigdy.
Źródło: Fabryka Słów

Fiona Burton - The Child

thriller psychologiczny / zbrodnia / śledztwo

Fiona Burton dała się poznać polskim czytelnikom powieścią The Widow. W nowej książce opowiada historię zbrodni sprzed lat, która - na skutek makabrycznego odkrycia - znowu nabiera znaczenia i ożywia stare demony. Kiedy w wieczornej gazecie ukazuje się krótka informacja o tragedii sprzed lat – odnalezionym na placu budowy szkielecie noworodka, większość czytelników tylko przebiega po niej wzrokiem. Jednak trzy obce sobie kobiety nie mogą zignorować zamieszczonej treści. Jednej z nich tekst przypomina o najgorszym wydarzeniu z życia. Inna obawia się, że jej najpilniej skrywana tajemnica może zostać ujawniona. Dla trzeciej zaś, dziennikarki, to pierwsza wskazówka w śledztwie prowadzącym do ujawnienia prawdy. Historia dziecka musi zostać opowiedziana…
Źródło: Czarna Owca

Guillermo del Toro, Daniel Kraus - The Shape of Water

fantastyka / film / obyczajowa

W kinach The Shape of Water, a w księgarniach powieść opowiadająca historię miłości między prostą kobietą i tajemniczą, wodną istotą. O ile w historii filmowej większy nacisk położono na intrygę szpiegowską, to tutaj dominuje opowieść obyczajowa. Tajny rządowy Ośrodek Badań Kosmicznych Occam w Baltimore otrzymuje do analizy niezwykły obiekt: ziemnowodną humanoidalną istotę schwytaną w Amazonii. W laboratorium toczy się gra wywiadów i sprzecznych stanowisk: jedni naukowcy chcą stworzenie uśmiercić i zbadać jego organizm, by odkryć tajemnicę odległych podróży kosmicznych, inni natomiast proponują utrzymywać go przy życiu dla dobra postępu technologicznego. W międzyczasie pomiędzy istotą a opiekującą się nim w tajemnicy jedną z woźnych, niemą kobietą, która porozumiewa się ze stworem za pomocą języka migowego, nawiązuje się dziwna i głęboka więź…
Źródło: Zysk i S-ka
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj