Obraz pożądania

Film miał swoją premierę światową podczas festiwalu w Wenecji oparty jest na powieści Charlesa Willeforda zatytułowanej Herezja oranżu palonego. Jest to opowieść o ekscentrycznym milionerze Cassidym (Mick Jagger),  który niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. Wszystko rozgrywa się trochę w konwencji thrillera osadzonego w bardziej artystycznej wizji. Ciekawa obsada (mamy też Donalda Sutherlanda i Elizabeth Debicki) oraz temat, który wydaje się idealnym potencjałem na kino trzymającej w napięciu z głębszym przesłaniem.

O nieskończoności

A co powiecie na refleksje na temat ludzkiego życia w całym jego pięknie i okrucieństwie? Okazuje się, że dostajemy produkcję będącą ciekawym spojrzeniem na obraz człowieczeństwa. Daje do myślenia i może trafić w gusta widzów szukających takich głębszych przesłań.

Czarownice

A co powiecie na kino z... 1922 roku? Ta szwedzko-duńska produkcja łączy dokument z fabułą, bierze na warsztat wszelkie średniowieczne obsesje związane z czarownicami, więc znając kino, wiecie czego mniej więcej się spodziewać. Możemy poznać przesądy na temat czarownic i wyobrażenia z tamtych czasów. Intrygujący temat i coś, czego raczej nigdzie indziej nie zobaczyć. Tylko na Tofifest 2019.
materiały prasowe

Les Salopes or The Naturally Wanton Pleasure of Skin

Kanadyjska produkcja, w której kobieta i jej seksualność staje się podmiotem, nie przedmiotem filmu. Poznajemy historię Marie-Claire, która jest pewna siebie, złożona i przewrotna. Krytycy są zgodni, że jest to ciekawa propozycja feministyczna, która staje się fascynującym studium ludzkiego charakteru. Dobrze zagrany film, który zaciekawi osoby zainteresowane tematyką.

II koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Maciej Stuhr powraca na Tofifest z kolejnym filmem krótkometrażowej swojej reżyserii. Jest on inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i oparty na reportażu Małgorzaty Smolak. Bohaterem jest okulista, który koncertuje ze swoim zespołem muzycznym. Niespodziewanie podczas jednego z występów dostaje udaru mózgu, ale po operacji udaje się go uratować. Co ciekawe - sam scenariusz został napisany do koncertu wiolonczelowego Pawła Mykietyna, który odpowiada za muzykę.
materiały prasowe
+1 więcej
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj