Finał EURO 2020 odbędzie się już w niedzielę 11 lipca o 21.00, a tymczasem nieoficjalnie mówi się o odwoływaniu Duńczyków od decyzji sędziów po ich półfinałowym starciu z Anglią. Mecz w oficjalnym czasie 90 minut zakończył się wynikiem 1:1. W pierwszej połowie dogrywki sędzia Danny Makkelie zarządził rzut karny dla Anglików po faulu na Raheemie Sterlingu – przez wielu uznawany za niesłuszny. Powtórki, zdaniem ekspertów, wyraźnie wskazują na brak faulu. System VAR nie pomógł. To nie jedyny problem ostatniej bramki w tym spotkaniu.

EURO 2020: Kasper Schmeichel oślepiony?

Na licznych zdjęciach i zbliżeniach podczas rzutu karnego na bramkarza reprezentacji Danii, Kaspera Schmeichela, widać zieloną smugę. Najprawdopodobniej któryś z kibiców wniósł laser na trybuny i próbował przeszkodzić piłkarzowi w obronie gola poprzez oślepienie go. Bramkarz, pomimo przeszkody, początkowo obronił bramkę, ale piłka odbiła się i Harry Kane mógł poprawić swój błąd – zdobył gola zapewniając Anglii zwycięstwo w półfinale. Wielki finał EURO 2020 Anglia – Włochy już w niedzielę 11 lipca o 21.00.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)