Chernobyl VR Project t0 pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus i PlayStation VR, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Produkt we wczesnej wersji dostępny jest już na Oculusie, ale jak zapowiadają twórcy - platformy docelowe będą systematycznie dochodzić. Właśnie poznaliśmy kolejną z nich oraz datę premiery, kiedy płatna aplikacja na niej zadebiutuje. Czytaj także: Mobilna gra Pokemon GO odnosi sukcesy Chernobyl VR Project na HTC Vive trafi pod koniec wakacji 30 sierpnia. Data premiery polskiego nietypowego produktu na pozostałe platformy nie jest znana.
- Jesteśmy po wydaniu Chernobyl VR Project na Oculusa i bardzo nas cieszy reakcja ze strony fanów oraz mediów. To, z czego jesteśmy najbardziej zadowoleni, to fakt wersja naszej aplikacji na HTC Vive jest najbardziej zaawansowana i bogata - mówi Wojciech Pazdur, reżyser wykonawczy projektu.
No url 26 kwietnia 1986 roku przegrzanie reaktora jądrowego w bloku energetycznym nr 4 doprowadziło do wybuchu wodoru, wzniecenia pożaru oraz rozprzestrzenienia substancji promieniotwórczych na terenie elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tak rozpoczęła się największa w historii katastrofa przemysłowa i ekologiczna. W wyniku katastrofy skażeniu promieniotwórczemu uległ olbrzymi teren wokół elektrowni, w tym terytoria Białorusi, Ukrainy i Rosji. Chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się również w innych krajach europejskich. W Polsce, tuż po katastrofie, wycofano mleko z przedszkoli i szkół z obawy przed skażeniem. Do dziś nie udało się zdefiniować wszystkich konsekwencji wybuchu. W efekcie katastrofy z okolic Czarnobyla i miasta Prypeć wysiedlono ok. 350 000 osób. Ich mieszkania i miejsca pracy zostały porzucone na zawsze w ciągu kilku godzin. Wiele osób zmarło na choroby związane z promieniowaniem.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj