Jest to przykład wspaniałości amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Firma warta miliard dolarów rzuca wyzwanie firmie wartej bilion dolarów w związku ze złożonymi praktykami antymonopolowymi, a ława przysięgłych składająca się z 9 obywateli wysłuchuje zeznań i wydaje werdykt. A tutaj mamy na piśmie! https://t.co/6btDlhRqEF
https://twitter.com/TimSweeneyEpic/status/1734446113065935192
W swojej skardze Epic wspomniał inicjatywę o nazwie „Project Hug”, twierdząc, że Google płaciło programistom za dalsze korzystanie ze sklepu. Zostało również oskarżone o zapłacenie firmie Activision aż 360 milionów dolarów, aby wstrzymać budowę konkurencyjnego sklepu z aplikacjami, a nawet rozważało zakup części lub całości Epic, aby walczyć z pozwem. Google podobno zawarło również umowy z Nintendo, Ubisoftem i Riot Games. Epic określił je mianem „łapówek”.
Google zapowiedziało, że odwoła się od wyroku.
Proces pokazał wyraźnie, że ostro konkurujemy z Apple i jego App Store, a także sklepami z aplikacjami na urządzeniach z Androidem i konsolach do gier. Będziemy nadal bronić modelu biznesowego Androida i pozostajemy głęboko oddani naszym użytkownikom, partnerom i szerszemu ekosystemowi Androida.
– powiedział Wilson White, wiceprezes Google ds. rządowych i polityki publicznej.
To, co stanie się teraz, zależy od sędziego Jamesa Donato, który spotka się z obiema stronami w drugim tygodniu stycznia, aby omówić potencjalne środki zaradcze. Epic chce, aby Google dało deweloperom swobodę wprowadzania własnych sklepów z aplikacjami i systemów rozliczeniowych w aplikacjach na Androida. Sędzia powiedział, że nie będzie decydował o procentowej opłacie, jaką Google powinno pobierać za swoje produkty, ani nie przychyli się do wniosku Epic o uniemożliwienie Google wdrożenia przepisu zapobiegającego obchodzeniu przepisów.
Epic w większości przegrał podobną sprawę przeciwko Apple. W kwietniu tego roku Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny USA podtrzymał wcześniejszą decyzję, zgodnie z którą Apple nie naruszył prawa konkurencji. Firma z Cupertino została jednak zobowiązana do umożliwienia deweloperom korzystania z alternatywnych metod płatności.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj