TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ co roku przyciąga największe gwiazdy muzyczne Hollywood i światowego kina. Wielokrotnie już do Poznania przybywali tak znani twórcy, jak Mark Isham (Czarna Dalia, Miasto gniewu, Blade - Wieczny łowca), Christopher Young (Spider-Man 3, Gatunek, Egzorcyzmy Emily Rose) czy Marco Beltrami (Krzyk, Szklana pułapka 4.0, The Hurt Locker. W pułapce wojny, World War Z, Wolverine). W 4. edycji Festiwalu organizatorzy podążą za cieniem Sherlocka Holmesa, w świat muzyki przepojonej tym, co w kinie kochamy najbardziej – tajemnicą i akcją.
Gośćmi TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ 2014 będą kompozytorzy: Michael Price, Peter Golub (zasiądą w jury międzynarodowych konkursów kompozytorskich odbywających się rokrocznie w ramach Festiwalu) i Bruce Broughton, którzy poprowadzą master classes i spotkania autorskie. Moderatorem spotkań będzie kolejny niezwykły gość Festiwalu – Tim Burden, znany dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy, a nade wszystko niestrudzony promotor muzyki filmowej.
Zdobywca Royal Television Society Award, BAFTA oraz 2 nominacji do nagrody EMMY – Michael Price stworzył niezapomniane muzyczne kreacje do serialu Sherlock. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich kompozytorów muzyki filmowej. 15 lat temu rozpoczynał obiecującą karierę, jako asystent legendarnego Michaela Kamena, obecnie w jego bogatej filmografii znajduje się pełen wachlarz muzycznych inspiracji od komedii po thrillery. Pracował także w różnym charakterze przy takich produkcjach, jak: "Władca Pierścieni", Casino Royale czy Lara Croft: Tomb Raider.
Amerykański kompozytor, tworzący muzykę nie tylko do filmów, lecz także do telewizyjnych seriali, a nawet gier komputerowych. 8 nagród i 9 nominacji do EMMY a także nominacja i nagroda Saturn oraz nominacja do Oscara, to tylko niektóre spośród licznych wyróżnień Bruce’a Broughtona. Kompozytor w 1985 roku zdobył uznanie muzyką do filmu "Młody Sherlock Holmes / Piramida Strachu", a później jego karierę znaczyły kolejne sukcesy w takich produkcjach, jak: Silverado, Tombstone, "Opowieści z krypty", JAG - Wojskowe Biuro Śledcze i wiele innych.
Ambasador niezależnego kina, amerykański kompozytor i pianista, nagrodzony m.in. Classic Contribution Award BMI i Vision Award (2008) - Peter Golub. Dyrektor Muzyczny Instytutu Sundance, doktor kompozycji na prestiżowej Yale School of Music oraz członek American Music Center. Autor ścieżek dźwiękowych do filmów, przedstawień teatralnych oraz baletów i kompozycji koncertowych, a także wybitny pedagog. Jego działalność znamy z projektów o niezwykle wysokich standardach artystycznych, takich jak: "Countdown to Zero" (2010), Rzeka ocalenia (2008, film dwukrotnie nominowany do Oscara), Klub dyskusyjny (2007) i innych.
Tim Burden, który poprowadzi spotkania z kompozytorami, jest jednym z najbardziej cenionych propagatorów muzyki filmowej. Jako dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy jest autorem niezliczonej ilości wywiadów, recenzji i esejów poświęconych kompozytorom. Współpracuje z Cinemagic International Film & Television Festival for Young People w Belfaście. W 2013 r. produkował wydarzenia muzyczne wraz z Georgem Fentonem, a w 2014 r. koprodukował koncert muzyki Patricka Doyle’a z Ulster Orchestra oraz Belfast Film Festival. Jego głos słyszymy w wielu zakątkach świata w reklamach i trailerach. Tim Burden jest także członkiem zarządu Film Music Foundation oraz członkiem International Film Music Critics Association.