PolakPotrafi.pl to platforma umożliwiająca kreatywnym ludziom i organizacjom pozyskiwanie funduszy na ich przedsięwzięcia. Wśród osób starających się o wsparcie internautów są także pisarze oraz filmowcy i właśnie te dwie grupy pod swoje skrzydła wziął serwis Hatak.pl. Będziemy Was informować o najciekawszych inicjatywach, a także oceniać te, które doczekają się realizacji.
Pierwszą z nich jest projekt Gruziński smak.
Oto, co o swojej inicjatywie piszą sami twórcy:
To projekt trójki przyjaciół i twórców związanych z Gruzją. Jego efektem ma być książka wydana w Polsce, będąca jednocześnie przewodnikiem kulinarnym, ale także opowieścią o tradycji i historii tych rejonów i ludzi, skomponowana ze światem współczesnym, w formie felietonów i fotografii.
Vaho Babunashvilli, który jest pomysłodawcą projektu jest przede wszystkim rozpoznawalnym gruzińskim muzykiem związanym z zespołem Soft Eject, postacią tworzącą gruzińska kontrkulturę od wielu lat. Jest nieustająco zaangażowany również w organizacje inicjatyw społecznych, a także festiwali i koncertów. Jego wielką pasją jest również kuchnia, co nieustająco udowadnia odnajdując dania pochodzące z różnych części Gruzji, wspomnień poznanych ludzi, a także własnego dzieciństwa, interpretując je na nowo i unowocześniając, co sprawia, ze kuchnia gruzińska staje się atrakcyjna współcześnie dla wielu nie znających jej jeszcze osób.
Vaho zaprosił do współpracy nas - czyli swoich wieloletnich przyjaciół od dawna zakochanych w Gruzji - Maję Kaszkur i Radka Polaka, fotografów zaangażowanych we wspólne projekty . Łączy nas pasja, wspólna podróż i dialog, zamiłowanie do obserwowania i interpretowania świata w różnych formach, dlatego to wydawnictwo nie będzie tylko klasyczną książką kucharską. Chcemy przekazać więcej elementów, które nas w Gruzji urzekają, bo smak potraw, które wciąż poznajemy łączy się z towarzystwem, naszą podróżą, obserwacjami, poznanymi po drodze ludźmi i tworzonymi relacjami. Swoją pracą chcemy przybliżyć Wam smak Gruzji, portretując słowem i obrazem swoje spostrzeżenia, zebrane przepisy i ich autorów.
Więcej informacji na stronie projektu.