Dosłownie za chwil kilka (20.40) na antenie TVP 2 rozpocznie się emisja "Trzeciego Oficera". Sezon liczyć będzie 13 odcinków.

Najnowsza część, podobnie jak "Oficerowie" nie stanowi bezpośredniej kontynuacji historii opowiedzianej w poprzedniej serii, chociaż w poszczególnych odcinkach pojawiają się nawiązania do wydarzeń, które rozegrały się bądź to w "Oficerze" bądź właśnie w "Oficerach". Na ekranie występują też osoby dobrze już znane z wcześniejszych odcinków: komisarz Tomasz Kruszyński "Kruszon", nadkomisarz Aldona Ginko - Ryś, która z pracy w policji przeszła do prokuratury, podinspektor Marek Sznajder, dowódca Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ, podkomisarz Alicja Szymczyszyn, Damian Ryś, Jacek Wielgosz ps. "Grand" i jego piękna żona Rita czy też szef wywiadu, gen. Michał Matejewski. Twórcom filmu udało się zachować klimat obu poprzednich serii: atmosferę tajemnicy, niedopowiedzenia, napięcia, oczekiwania. Obserwujemy kulisy międzynarodowych machinacji przestępczych, a jednocześnie żmudną, choć zarazem pasjonującą pracę grup specjalnych policji usiłujących rozwiązać skomplikowane zagadki kryminalne. Zaglądamy również za kulisy działań wywiadu, gdzie zasada: "cel uświęca środki" staje się często zasadą naczelną.

Opis pierwszego odcinka (Dezerter): Akcja serialu zaczyna się w maju 2007 r. w Nicei. Arab Daoud przekazuje oficerom polskiego wywiadu informacje o polskiej bombie atomowej, którą fizyk polskiego pochodzenia, Wiktor Chenoir, chce sprzedać organizacji terrorystycznej. Daoud udostępnia też agentom zdjęcie Chenoira wykonane telefonem komórkowym. Po wyjściu ze spotkania informator zostaje jednak zamordowany na podziemnym parkingu przez tajemniczego młodego człowieka, Kaja. Miesiąc później w Warszawie ten sam Kaj zabija w parku generała Franciszka Koneckiego, emerytowanego zastępcę komendanta głównego policji. Śledztwo w tej sprawie zostaje powierzone Specjalnej Grupie Pościgowej CBŚ, którą kieruje podinspektor Marek Sznajder. Kruszon podejrzewa, że śmierć Koneckiego może mieć związek ze znacznym majątkiem, jaki generał zgromadził na emeryturze. Mieszkał w pięknym domu, na koncie miał 340 tys. euro oszczędności, co roku jeździł na egzotyczne wakacje. Gdy Kruszon odwiedza byłą żonę Koneckiego, dowiaduje się od niej, że na krótko przed śmiercią generał odwiedził ją, chcąc odkupić od niej ich niegdyś wspólne mieszkanie. Generał Michał Matejewski, szef polskiego wywiadu, otrzymuje rozkaz udaremnienia transakcji sprzedaży bomby atomowej terrorystom. Ma za sobą wszystkie służby i pełnomocnictwa najwyższych władz państwowych. Do wykonania tego trudnego zadania chce zaangażować Tomasza Kruszyńskiego, który sprawdził się w podobnej sprawie - śledztwie przeciwko Grandowi. Matejewski osobiście odwiedza Kruszona w jego praskim mieszkaniu. Ale Kruszon, związany teraz ze swoją dawną ukochaną, prokurator Aldoną Ginko - Ryś, wdową po Krzysztofie Rysiu, i razem z nią wychowujący jej kilkuletnią córeczkę, nie chce podjąć się tego zadania, żeby po raz kolejny nie narażać życia swoich bliskich. Matejewski nie daje jednak za wygraną.

Jak w przypadku poprzednich dwóch części, reżyseruje Maciej Dejczer, który oprócz słynnego "Oficera" na swoim koncie ma również "Magde M". Scenariusz napisał również związany już z serialem Wojciech Tomczyk, który ostatnio mile nas zaskoczył scenariuszem "Świadka Koronnego".

W obsadzie znaleźli się:

Gorąco zapraszam do oglądania najlepszego polskiego telewizyjnego serialu! Zwiastun znajdziecie tutaj.

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj