Na książkę składają się opowiadania "Zagubiony pociąg", "Człowiek z zegarkami", "Na bazarze", "Jak Watson opanował swoją sztukę" oraz niedokończona przed śmiercią "Sprawa wysokiego człowieka", przetłumaczone przez Marcelego Szpaka. Choć napisał je sam Arthur Conan Doyle, jako teksty autoparodystyczne, niedokończone lub z jedynie gościnnymi występami Wielkiego Detektywa nie są one zaliczane do ścisłego kanonu przygód Sherlocka Holmesa. W związku z tym nie ukazały się do tej pory w żadnej z polskich książek-kolekcji tekstów o Sherlocku. 

Podobnie jak w pierwszej edycji, za pakiet zapłacić można nawet złotówkę. W przypadku wpłaty powyżej średniej, czytelnik otrzymuje bonusową książkę oraz możliwość wygrania czytnika Amazon Kindle w naszym losowaniu. Druga edycja BookRage zakończy się w poniedziałek, 24 czerwca.

[image-browser playlist="589391" suggest=""]

W ramach podstawowego pakietu do akcji przyłączyli się: Konrad T. Lewandowski ("Magnetyzer"), Rafał Dębski ("Labirynt von Brauna"), duet Katarzyna SzewczykJacek Skowroński (zbiór opowiadań "Maski"), Alexander Gütsche ("Wieczór gorzkiej mgły") oraz tegoroczny zdobywca Paszportu Polityki - Szczepan Twardoch ("Zimne wybrzeża"). Dodatkowo pakiet uzupełniają Arthur Conan Doyle ("Pies Baskervillów") oraz Aleksander Błażejowski ("Czerwony błazen"). 

Wszystkie książki przygotowane zostały z największą starannością i dostępne są w trzech najpopularniejszych formatach: epub, mobi, PDF, co umożliwia ich odczytanie na praktycznie wszystkich typach e-czytników. System płatności również został dostosowany do oczekiwań polskiego klienta i obsługuje zarówno płatności PayPal (który ostatnio uruchomił także możliwości płatności kartą dla osób nieposiadających konta w tym serwisie) jak poprzez e-przelewy systemu płatności DotPay.

– Chcemy, aby idea płacenia ile się chce, czy też ile jest się w stanie, mogła dalej się rozwijać i upowszechniać. – mówi Michał Michalski, współzałożyciel serwisu.

W serwisie pozostała także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska:Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska, jako instytucje pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie, i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali. – dodaje Tomasz Stachewicz drugi z pomysłodawców serwisu

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj