Obcy - zmiana struktury historii
Noah Hawley brał udział w panelu podczas festiwalu filmowego w Austin. Tam opowiadał między innymi o serialu.- W dwugodzinnym filmie możesz tak to zrobić i potem jest to o tym, kto przeżyje. Jeśli jednak robisz serial, pytanie „czy oni przeżyją?” nie jest w stanie być jego fundamentem. Nawet jeśli 60% tego to najlepszy horror akcji w telewizji, wciąż pozostaje ci 40% o „o czym oni opowiadają?”. Na początku prac rozmawiałem z Peterem Rice'em, który tworzył seriale dla Foxa, a potem dla Disneya. Podczas dyskusji padły takie słowa: „W Obcym zawsze są uwięzieni na jakimś statku czy w więzieniu. Co, jeśli w tym przypadku byłoby inaczej?”.
Dlatego Hawley podjął decyzję, by osadzić historię na Ziemi. Chce zadać pytania w stylu największych historii sci-fi. Jaki będzie to moment życia Ziemi pod kątem technologicznym? Czy ludzkość zasługuje na to, by przetrwać? To było dla niego coś interesującego, co można tutaj eksplorować.
Dodaje, że w tym aspekcie poruszy też kwestie sztucznej inteligencji, która w filmach z serii zawsze miała istotną rolę. Opowiada, że kwestia androida Asha (Ian Holm) z pierwszego Obcego to kluczowy dla niego moment, który zainspirował jego serial. Chodzi o twist, w którym okazało się, że nie jest on człowiekiem.
Hawley obiecuje, że ksenomorfy pojawią się w serialu i zostaną w jakiś sposób „odświeżone”. Tłumaczy, że znalazł on sposób, aby dokonać innowacji filmowej struktury i pobawić się nią.
Obcy – serial nie ma jeszcze daty premiery.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj