Publikacja, nad którą Umberto Eco pracował tuż przed śmiercią, ukaże się już 26 września. Wydawnictwo Rebis udostępniło na swojej stronie internetowej krótki opis książki:
Kryzys ideologii, kryzys partii, niepohamowany indywidualizm… Tak wygląda świat, w którym żyjemy. Eco bierze pod lupę dobrze znane bolączki płynnego społeczeństwa: dwulicowość polityki, obsesję na punkcie widoczności medialnej, której niemal wszyscy ulegamy, całkowitą symbiozę z naszymi telefonami komórkowymi, kiepski pozom edukacji. A także wiele innych tematów, które z charakterystyczną dlań przewrotnością poruszał w pełnych błyskotliwego dowcipu i celnych puent felietonach „La Bustina di Minerva” publikowanych na łamach tygodnika „L’Espresso”. Niniejszy wybór obejmuje artykuły z ostatnich piętnastu lat życia uczonego.
Umberto Eco był filozofem i mediewistą. Międzynarodową sławę przyniosła mu powieść Il nome della rosa. Inne znane utwory autora to: Il pendolo di Foucault, "Wyspa dnia poprzedniego", "Tajemniczy płomień", "Cmentarz w Pradze". Pisarz był profesorem na uniwersytetach we Florencji i Bolonii. W swojej pracy naukowej koncentrował się na semiotyce i zagadnieniach związanych z estetyką. Otrzymał tytuł honoris causa wielu uczelni na całym świecie, w tym w 2015 roku Uniwersytetu Łódzkiego. Zmarł w 2016 roku po walce z nowotworem trzustki.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj