Tag: premiera

Michał Czubak
-

Polskie Agony nie wyrobi się na tegoroczną premierę

Na polski survival horror Agony przyjdzie nam poczekać dłużej, niż pierwotnie zakładali twórcy. Gra ponownie została opóźniona. Tym razem aż o kilka miesięcy.

Michalina Reda
-

Premiera Blade Runner 2049 w Las Vegas bez czerwonego dywanu

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w Las Vegas, organizatorzy wielkiej premiery postanowili zrezygnować z uroczystości. Nie będzie czerwonego dywanu ani bankietu.

Michał Czubak
-

Stardew Valley na Switcha z dokładną datą premiery

Farmerskie RPG, gra Stardew Valley, w końcu doczekała się konkretnej daty premiery w wersji na Nintendo Switch. Poznaliśmy także cenę gry.

Magdalena Makówka
-

Rdza Jakuba Małeckiego już na półkach księgarń. Sprawdź szczegóły

Od 27 września w księgarniach można znaleźć najnowszą powieść Jakuba Małeckiego zatytułowaną Rdza. Czym tym razem zaskoczy czytelników autor nominowany do nagrody Nike?

Michał Czubak
-

Vampyr się spóźni. Premiera dopiero w przyszłym roku

Focus Home Interactive, wydawca gry Vampyr, przekazał smutną wiadomość. Gra nie ukaże się zgodnie z planem. Premierę przesunięto aż o kilka miesięcy.

Patrycja Zduńska
-

Nieśmiertelny Iron Fist i Kingsman: Tajne służby – już dziś...

Zgodnie z zapowiedziami sprzedaż najnowszych komisów z oferty Mucha Comics rusza 20 września. Na stronie wydawnictwa można je złapać w promocyjnej cenie.

Magdalena Makówka
-

Ostatnia powieść Umberto Eco wkrótce na półkach księgarń

Już pod koniec września w księgarniach pojawi się książka nad którą Umberto Eco pracował w ostatnich miesiącach życia. "Pape Satan aleppe. Kroniki płynnego społeczeństwa" zostaną…

Magdalena Makówka
-

Zbiór aforyzmów Terry’ego Pratchetta wkrótce w księgarniach

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na listopad kolejną książkę Terry'ego Pratchetta. "Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne" to zbiór cytatów słynnego pisarza.

Patrycja Zduńska
-

Już niedługo premiera nowej książki Johna Greena –...

Autor Gwiazd naszych wina i Papierowych miast powraca z nową książką. Treść fabuły jest pilnie strzeżona, wiemy za to co nieco o tytule.

Michał Czubak
-

Premiera polskiej gry Frostpunk znów opóźniona

Polskie studio 11 bit Studios znów poinformowało o zmianie terminu premiery ich najnowszej gry Frostpunk w klimatach post-apo.

Patrycja Zduńska
-

Kijanki i kretowiska: Już niedługo premiera zbioru opowiadań...

W swoich opowiadaniach Aleksandra Zielińska podejmuje temat grozy dorastania na różnych etapach życia. Jej twórczość jest przykładem balansu między gatunkami.

Patrycja Zduńska
-

Artemis: Wydawnictwo Akurat wyda nową powieść Andy’ego Weira

Wydawnictwo Akurat oficjalnie zapowiedziało, że nowa książka autora Marsjanina już niedługo ukaże się w Polsce. Fani pisarza powinni szykować się na kolejną kosmiczną podróż.

Patrycja Zduńska
-

Ballada o pewnej panience: Szczepan Twardoch wydaje zbiór opowiadań

W październiku odbędzie się premiera najnowszej książki autora Morfiny i Dracha. Tym razem Szczepan Twardoch stawia na krótką formę. Czy jego opowiadania przypadną do gustu…

22 -

Jacek Dukaj przepisuje na nowo Serce ciemności Josepha Conrada

Ktoś więcej niż tłumacz - tak swoją rolę w premierowej książce określa Jacek Dukaj. W nowym przekładzie Serce ciemności ma trafić w realia polskich czytelników…

-

Atlas lądów niebyłych, czyli o tym jak wyobrażano sobie świat

Miasta ze złota, rajskie wyspy i morza pełne potworów - choć dziś brzmi to jak bajka, dawniej uznawano to za naukową prawdę. Wyobrażenia ludzi o…

-

Reksio. Encyklopedia: Nauka z bohaterem popularnej kreskówki

Reksio, doskonale znany starszym pokoleniom, nadal stara się podbić serca najmłodszych. Tym razem oferuje im zdobycie wiedzy, którą będą mogli błysnąć w szkole.

-

Thriller Gin Phillips Dzikie królestwo ukaże się wkrótce

Świetne recenzje krytyków zachęcają do bliższego przyjrzenia się nowej książce Gin Phillips. Sprawdźcie czy amerykańska autorka i was zdoła utrzymać w napięciu.

-

Trzeci tom Filarów Ziemi pt. Słup ognia Kena Folletta pojawi się we...

Już niedługo premiera trzeciej części jednej z najpopularniejszych serii historycznych. Jaką Anglię tym razem ujrzymy w dziele Ken Folletta?

-

Winlandia: George Mackay Brown pisze o życiowej wędrówce wikinga

Portret życia, myśli i kultury średniowiecznych ludzi północy będzie miał swoją premierę już w październiku. Świat pełen intryg i spisków być może przypomni wam klimaty…

-

Illuminae Jaya Kristoffa – fantastyka dla młodzieży i nie tylko

Illuminae to nowy cykl fantastyczny zapowiedziany przez wydawnictwo Otwarte. Premiera pierwszej części, o tej samej nazwie, już niedługo.