Samsung stawia na składane telefony. Nowy Fold rozwiązuje problemy swojego pierwowzoru i ma udowodnić, że elastyczne gadżety mobilne mogą znacząco poprawić naszą kreatywność i ułatwić konsumowanie treści.
Samsung od lat zapowiadał wprowadzenie na rynek składanych telefonów i w 2019 roku zrealizował swoją obietnicę wypuszczając Galaxy Z Folda. Sprzęt ten nie był doskonały i cierpiał na problemy, dręczące wszystkie technologie wieku dziecięcego. Pierwsze modele recenzyjne miały niefortunnie założoną folię ochronną, której zdjęcie skutkowało uszkodzeniem wyświetlacza. Telefon powrócił na deski kreślarskie i po kilku miesiącach wrócił na rynek w swojej ostatecznej wersji. Później w sprzedaży pojawił się Galaxy Z Flip, składany telefon przypominający telefony z klapką, które święciły triumfy w pierwszej dekadzie XXI wieku.
W końcu przyszedł czas na odświeżenie oryginalnego Galaxy Z Folda i wszystko wskazuje na to, że jego następca jest pozbawiony niedoskonałości swojego pierwowzoru.
Liczne przecieki, które w ostatnich tygodniach mogliśmy śledzić w sieci, okazały się prawdziwe. Projektanci zrezygnowali z gigantycznego wcięcia w głównym 7,6-calowym ekranie i znacząco odchudzili układ optyczny po wewnętrznej stronie urządzenia. Z kolei mniejszy 6,2-calowy wyświetlacz rozciągnięto na całą szerokość i wysokość obudowy, dzięki czemu korzystanie z niego będzie wygodniejsze i przyjemniejsze niż w pierwszym Galaxy Z Foldzie. A przy okazji ułatwi płynne przerzucanie aplikacji między wyświetlaczami. Ekran możemy także odgiąć pod dowolnym kątem, aby ustawić telefon w takiej pozycji, która będzie najwygodniejsza do pracy wielozadaniowej bądź oglądania filmów. Tym samym nowy Galaxy Z Fold2 5G upodabnia się po części do laptopów z zawiasem 360 stopni, które również oferują kilka trybów pracy.
Sporo uwagi poświęcono aplikacji aparatu. Umożliwiono m.in. wyświetlenie na jednej części wyświetlacza aktualnego ujęcia, na drugiej zaś – wszystkich kontrolek oraz galerii uprzednio wykonanych fotografii. Użytkownik może także sklonować podgląd, aby ten wyświetlał się na ekranie głównym i przednim. Dzięki temu zarówno fotograf jak i osoby fotografowane będą widziały, co znajduje się w kadrze.
Największą zaletą Galaxy Z Folda2 5G ma być jego wielozadaniowość, a zadbają o to funkcje pozwalające wyświetlać kilka aplikacji jednocześnie na tym samym ekranie. System przystosowano także do błyskawicznego kopiowana treści, dlatego wystarczy przeciągnąć tekst bądź zdjęcia z jednej aplikacji do drugiej, aby powielić pożądane elementy. Oprogramowanie umożliwi również dynamiczne przełączanie się pomiędzy zewnętrznym i wewnętrznym ekranem. Otworzenie bądź zamknięcie Galaxy Z Folda2 5G błyskawicznie przeskaluje takie aplikacje jak Gmail, YouTube czy Spotify, aby pokazywały menu dopasowane do aktualnie wykorzystywanego wyświetlacza.
Oto jak prezentuje się specyfikacja tego telefonu:
- Ekran zewnętrzny 6,2" Super AMOLED, 2260 x 816
- Ekran wewnętrzny 7,6" Dynamic AMOLED 2208 x 1768
- Aparat główny 12 MP szerokokątny f/1.8 / 12 MP teleobiektyw f/2.4 / 12 MP ultraszerokokątny f/2./
- Aparat wewnętrzny 10 MP f/2.2
- Aparat przedni 10 MP f/2.2
- Procesor Qualcomm Snapdragon 865+
- RAM 12 GB
- Pamięć wewnętrzna 256 GB
- Bateria 4500 mAh
- Wymiary po złożeniu 68,0 x 159,2 x 16,8 mm
- Wymiary po rozłożeniu 128,2 x 159,2 x 6,9 mm
- Waga 282 g
Samsung Galaxy Z Fold2 5G zadebiutuje na rynku 18 września, a już teraz można kupić go w przedsprzedaży na stronie producenta w cenie 8799 zł w kolorze czarnym oraz miedzianym.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h