W kinie Alamo Drafthouse w Austin odbył się specjalny pokaz filmu Wonder Woman, na który mogły wejść tylko kobiety (podobne seanse miały miejsce w Nowym Jorku). Rozsierdziło to jednego z mieszkańców do tego stopnia, że swoje żale zawarł on w mailu do burmistrza miasta, Steve'a Adlera. Ten postanowił upublicznić list na oficjalnej stronie internetowej Austin. Czytamy w nim:
Mam nadzieję, że kino, które ulega typowemu dla kobiet seksizmowi, jeszcze pożałuje swojej decyzji. Kobiety udają, że nie wiedzą, iż tylko mężczyźni walczyli na wojnach - mają po prostu łatwiejsze życie. Kobiety cieszą się też z tego, że zajęły 10. miejsce na igrzyskach olimpijskich, choć rywalizują z atletkami drugiej kategorii. Podajcie nazwę czegokolwiek wynalezionego przez kobietę! (...) Austin musi zorganizować taki sam seans dla mężczyzn, bo inaczej nigdy już nie wrócę do tego miasta!
Na odpowiedź burmistrza nie było trzeba długo czekać:
Chciałem pana powiadomić, że pana konto zostało zhakowane przez nietypową i wrogo nastawioną jednostkę. Proszę sprawdzić swoje zabezpieczenia konta, ponieważ osoba, która się pod pana podszywa, jest niedoinformowana, a uzewnętrzniany przez nią seksizm stawia pana w złym świetle. Koniec końców my mężczyźni musimy doglądać siebie nawzajem!
Do listu mieszkańca odnieśli się również przedstawiciele kina w Austin, w którym doszło do pokazu:
Bardzo nam przykro z powodu tego, że poczuł się pan wykluczony. Myśleliśmy po prostu, że jeden jedyny pokaz tego filmu będzie czymś wyjątkowym dla kobiet, dla których postać Wonder Woman jest niezwykle ważna od blisko 8 dekad.
W zupełnie innej atmosferze przebiegają pokazy produkcji w Nowym Jorku. Na jednym z nich pojawili się Gal Gadot i Chris Pine: W sieci pojawiło się także wideo, którego autorzy chcą pokazać, jak współczesna wersja superbohaterki DC wyglądałaby w zapowiedzi filmu z lat 70.: Zobacz także: Wonder Woman - recenzja spoilerowa Producent Wonder Woman, Charles Roven, wyjawił w rozmowie z portalem Collider, że początkowo pomysły na całą historię były zupełnie inne. Rozważano np. osadzenie akcji w realiach wojny krymskiej (1853-1856). Zmieniali się także scenarzyści: pierwotnie za skrypt miał odpowiadać Allan Heinberg, następnie Zack Snyder, Heinberg i Jason Fuchs. Roven dodaje jednak, że koncepcja Patty Jenkins była zdecydowanie najlepsza.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj