A gdyby istniało uniwersalne matematyczne równanie wyjaśniające wszystkie zjawiska i porząd- kujące to, co z pozoru wydaje się przypadkowe? Czy posłużyłoby nienawiści i zbrodni? Prawdziwy klejnot: genialny kryminał dla ludzi myślących.

"Kirkus Reviews"

Literacki majstersztyk: w oparciu o matematykę i teorię chaosu Rosen tworzy

przeraźliwie logiczną międzynarodową intrygę i zestawia ją z wielkimi moralnymi i teologicznymi pytaniami.

"Library Journal"

 

A gdyby istniało uniwersalne matematyczne równanie wyjaśniające wszystkie zjawiska i porządkujące to, co z pozoru wydaje się przypadkowe?

Czy posłużyłoby nienawiści i zbrodni?

 

Głosy chaosu - debiut niezwykle utalentowanego pisarza, wykładowcy Harvardu - to trzymające w najwyższym napięciu arcydzieło, które sięga literackich gwiazd. 

"New York Times"

 

Inteligentna, oryginalna powieść. Rosen wplata w sensacyjną intrygę ważne pytania religijne i filozoficzne.

"New York Times"

 

Filozofia, matematyka, zbrodnie wojenne, światowa gospodarka, Biblia i teoria chaosu złożone w znakomitą powieść z zaskakująco oryginalnym bohaterem.

"Booklist"

 

Kryminalna zagadka wpleciona w ważny społeczny komentarz. Rosen stawia pytania etyczne i rozważa modele zachowań, ale odpowiedź pozostawia czytelnikowi.

"Washington Post"

 

Wysokooktanowa akcja, piękny język, przekonujące, bardzo prawdziwe postacie obarczone ludzkimi ułomnościami, elegancka matematyczna konstrukcja i dogłębna znajomość ludzkich serc – tych szlachetnych i tych czarnych jak noc.

"Daily Herald"

 

Tylko wybitny pisarz potrafi utkać porywającą historię ze splotu złożonych idei, a tą zręczną kunsztowną powieścią Leonard Rosen dowiódł, że jest takim właśnie pisarzem. Sięgające nie tylko po motyw zbrodni i ludzkiej kondycji, ale i matematykę, ekonomię i religię, Głosy chaosu to powieść sensacyjna i ekscytujący thriller dla myślącego czytelnika.

Arthur Golden, autor bestsellera Wyznania gejszy

[image-browser playlist="589604" suggest=""]

[info] 

Henri Poincaré, as Interpolu, potomek słynnego XIX-wiecznego matematyka, intelektualista ściśle trzymający się litery prawa, a zarazem czuły mąż i ojciec, ujął zbrodniarza wojennego z czasów wojny w Serbii.

Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie: W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny matematyk. Poszukiwał uniwersalnej teorii matematycznej wyjaśniającej wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, które mają być ze sobą powiązane i funkcjonować według jednego wzorca.

Poincaré rozpoczyna pościg za mordercą - przez dwa kontynenty i o najwyższą stawkę – ale nienawiść Banovića do dosięga.

Tymczasem liczba podejrzanych rośnie. Światem wstrząsają kolejne zamachy.

Poddany próbie jak biblijny Hiob, oszalały z rozpaczy, przygnieciony poczuciem winy rezygnuje ze śledztwa. I odkrywa, że te dwie sprawy mogą się łączyć. Wspólnym ogniwem może być on sam. A rozwiązanie przynieść może teoria chaosu… [/info]

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj