Timof Comics to rodzimy wydawca komiksowy specjalizujący się w ambitnych i odważnych albumach. Z pewnością do tej drugiej grupy zaliczyć można między innymi Spust, czyli pamiętnik onanisty pasjonata autorstwa Joego Matta, który do sprzedaży trafi 5 września. Obok niego w księgarniach znajdziecie także Wyspę kamieni ze scenariuszem Marca Ferre oraz Zapętlenie Daniela Chmielewskiego.

Poniżej prezentujemy okładki, notki wydawnicze oraz wybrane plansze tych albumów:

Wyspa kamieni - scenariusz: Marc Ferre, rysunki: Max, Pau

[image-browser playlist="582446" suggest=""]

Archeologia i komiks ramię w ramię.

Dziwna choroba dziesiątkuje stada pewnej osady. Jedyne lekarstwo znajduje się w niebezpiecznych zalesionych górach. Nor i jego mama wyruszają w podróż, od której zależeć będzie być albo nie być ich społeczności.

Na plażę zostaje wyrzucony tajemniczy nieprzytomny człowiek. Obcokrajowiec okazuje się druidem, który wraz z Nurą wybierze się w podróż inicjacyjną w poszukiwaniu Kernuka, pradawnego bóstwa, którego istnienie potwierdzi, że przodkowie dwóch oddzielonych oceanem społeczności utrzymywali dawniej kontakty.

Mistrz hiszpańskiego komiksu - Max - po raz pierwszy po polsku!

[image-browser playlist="582447" suggest=""]

Spust, czyli pamiętnik onanisty pasjonata - scenariusz i rysunki: Joe Matt

[image-browser playlist="582448" suggest=""]

Poznaj prawdziwego antybohatera Joe Matta: mistrza w sztuce tworzenia i edytowania ponad 8-godzinnych kaset wideo z bootlegami pornografii; dusigrosza, który nigdy nie przegapia okazji do wyłudzenia pieniędzy od przyjaciół; nałogowego onanisty, który nie pojmuje dlaczego nie ma dziewczyny; obsesyjnego kolekcjonera, który gorączkowo poszukuje zabawek z dzieciństwa; niewdzięcznego syna, który wyrzuca każdy podarunek od matki; człowieka tak leniwego, że oddaje mocz do butelki, aby tylko nie iść do łazienki. Wszyscy i wszystko jest nawozem dla autobiograficznych komiksów Joe Matta, ale najbardziej lubi kpić z samego siebie. 

[image-browser playlist="582449" suggest=""]

Zapętlenie - scenariusz i rysunki: Daniel Chmielewski

[image-browser playlist="582450" suggest=""]

W "Zapętleniu" Daniel Chmielewski za punkt wyjścia obiera studencki wyjazd na plener, którego był uczestnikiem w 2009 roku. Poznał tam Artura Żmijewskiego i mógł przyjrzeć się postawom innych studentów w obliczu nietypowych ćwiczeń twórczych. Z impresji na temat epizodu sprzed lat wyrastają kolejne odnogi autobiograficznego eseju o trudnych związkach, etycznych rozterkach i próbie ustalenia, czy można wyłonić jakikolwiek spójny obraz świata z wiru niepewnych wspomnień i sprzecznych bodźców, jakimi jesteśmy na co dzień poddawani.

[image-browser playlist="582451" suggest=""]

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj