Portal Variety opublikował obszerny materiał o planach Sony na ich uniwersum komiksowych filmów. Powołują się na rozmowy z producentami studia, a w paru miejscach padają nawet cytaty na temat różnych projektów. Zatem są to oficjalne informacje, nie plotka. Wiele razy producenci mówili, że chcą, by Venom miał wysoką kategorię wiekową R (film niewskazany dla osób poniżej 17 roku życia) w stylu przygód Deadpoola. Nawet zwiastun zapowiadał brutalną jatkę z Venomem na czele - ze sceną, w której miał odgryzać głowę bandyty. Według Variety studio Sony zmieniło koncepcję i podczas dokrętek zmieniło kategorię wiekową filmu. Teraz ma być ona w stylu wszystkich produkcji MCU, czyli PG-13 (od 13 roku życia). Producenci z Sony uważają, że trzeba nagiąć granice tej kategorii wiekowej i nie przekraczać jej, ponieważ ich zdaniem to pozwoli im w kolejnych filmach połączyć Venoma ze Spider-Manem i innymi postaciami z Kinowego Uniwersum Marvela. Sądzą, że jeśli Venom będzie zbyt krwawy i mroczny, może to zablokować połączenie z MCU. Czytamy, że podczas dokrętek dodano bardzo dużo scen... z humorem. Najwyraźniej też po to, by film był bardziej w stylu MCU. Dziennikarze informują, że jest to efekt zacieśnienia współpracy pomiędzy Sony i Marvelem, z której obie strony są zadowolone.  Sony chce, aby w ich filmach pojawiały się postacie z MCU (nie tylko Spider-Man), a Marvel zaś chce wykorzystywać więcej postaci należących do Sony w swoim uniwersum. I tak też ma to współgrać. W artykule Variety czytamy też, że Sony ma prawa do 900 postaci z komiksów Marvela. Nic więc dziwnego, że dla studia Marvel to obecnie ważna współpraca, dzięki której będzie mogło rozwijać MCU bez żadnych ograniczeń.
fot. materiał prasowe
+3 więcej
Jeśli Venom odniesie sukces, Sony zamierza szybko wyprodukować sequel z Marvelem oraz wprowadzić pozostałe zapowiedziane filmy. Na tę chwile są to: Morbius z Jaredem Leto w roli tytułowego wampira, Kraven the Hunter (wróg Pajączka) oraz filmy o postaciach Silk (superbohaterka koreańskiego pochodzenia), Jackpot (superbohaterka po czterdziestce) i Nightwatch (superbohater). Sony wewnętrznie nawet nadało nazwę swojemu uniwersum: Sony's Universe of Marvel Characters - w skrócie SUMC. Osobą nadzorującą jest Sanford Panitch, prezes Columbia Pictures. W rozmowie z Variety tłumaczy, że najważniejsze dla nich jest tworzenie historii wiernych komiksom. Sony poinformowało dziennikarzy, że zależy im na różnorodności wśród aktorów oraz filmowców, którzy zajmują się komiksowymi tytułami. Chodzi o różnorodność rasową i płciową. Dlatego też Gina Prince-Bythewood najprawdopodobniej nie wyreżyseruje filmu o Silver Sable albo Black Cat z uwagi na decyzję o rozdzieleniu tych postaci na osobne tytuły.  Studio zamierza jednak współpracować z nią przy innych projektach. Do tego podkreślają, że na pewno zastąpi ją inna kobieta reżyser. Chcą też tworzyć więcej filmów o superbohaterkach, bo zdaniem producenta świat Spider-Mana (do którego mają prawa) ma dużo ciekawych i wyrazistych postaci zasługujących na własne filmy.
- Spider-Man łączy się z wieloma postaciami. Są złoczyńcy, superbohaterowie, antybohaterowie i wiele kobiecych postaci. Autentycznych, wielowymiarowych i unikalnych. Sądzimy, że nie ma powodu, aby nie wykorzystywać postaci Marvela do pokazywania różnorodności na ekranie - mówi producent.
Venom zadebiutuje w kinach w październiku.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj